Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elgondolkoztatok már azon,...

LeonScottKennedy kérdése:

Elgondolkoztatok már azon, hogy mire is hasonlít leginkább az univerzumunk a már meglévő ismereteink alapján?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a válaszokra :)

Nekem megvan a saját elméletem, de azt később osztanám meg, illetve kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki akivel hasonló cipőben járunk a kérdés kapcsán.


2018. máj. 14. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%
Szerintem leginkább egy üvegggömbre, mert abban ugyanúgy lehetnek metaforikusan olyan dolgok, mint pl. csillagok és a belseje is lehet tág. Bár alakjában nem hasonlít erre (sztem), én csak a belseje miatt gondoltam így.
2018. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
A péniszemre. Mindenki arról beszél, milyen nagy, pedig csak nagyobb lesz.
2018. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Még nem gondolkodtam el rajta.
2018. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az Univerzumunk leginkább a Világegyetemünkre hasonlít.

Mivel párja nincs, nincs összehasonlítási alap.

.

Mihez hasonlítaná a neandervölgyi ősember a sajtos makarónit?

2018. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Neuronok, idegrendszer.


Áh. Női agy :D

2018. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább egy univerzumra
2018. máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen bölcsészfizika? :)
2018. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Tislerics Máté ***** válasza:

Én elgondolkoztam még anno: A galaxisok szuper-halmazainak láncolata elég szembeötlően hasonlít az agyunkban lévő neuronhálózatra. (persze csak bizonyos fényképek és illusztrációk egymás mellé illesztésével...)


Gyanítom, hogy te is erre gondolsz. Azonban ez nem jelent semmit. Pláne nem ad okot elméletek felállítására.


A természetben iszonyú sok mintázat van, amik teljesen függetlenül alakulnak ki egymástól teljesen eltérő fizikai és kémiai hatások következtében, mégis a végeredmény hasonló lehet. Miért? Rossz kérdés: Nincs miért! CSAK!


Az univerzum olyan amilyen. valami hasonló benne valami meg nem. Ezt lehet tovább ragozni de fölösleges. A mintázatok fizikai és kémiai folyamatok révén alakulnak ki. És agyunkban is feldolgozásra kerülnek. Levonhatunk konklúziókat, de csak akkor értjük meg igazán a hasonlóságok okát, ha tudományos módszertannal vizsgáljuk és feltárjuk a az ok-okozati összefüggéseket.

2018. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Mint amikor látsz egy felhőt az égen, ami hasonlít pl. egy sárkányra, akkor is hülye gondolat, hogy a sárkányoknak bármi köze is van a földi légkör felhőképződéséhez.
2018. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Lehet valami bonyolult molekula az egész Univerzum, és a kvarkok a csillagok...
2018. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!