Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen fegyvert használnak a...

Milyen fegyvert használnak a Vám- és Pénzügyör tiszthelyettesek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar "csodákat:PA-63,P9R,P9RC(az "egyszerű" vámosok)

Korszerűbb pisztolyok is vannak rendszeresítve(a járőrszolgálatnál, a Merkúrnál és a mélységi ellenőrző csoportoknál):

Jericho 941

Glock 17

HK USP

HK P2000

HK P30

HK MP5

UZI

Egyébként a tisztek is ugyanazt használják, mint a tiszthelyettesek...

2010. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. A fegyver miensége függ-e attol hogy valaki pélyakezdö?
2010. jún. 21. 01:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem nagyon tudom, én egy másik fegyveres szervnél vagyok, csak gondolkodom az áthelyezésen...

Sztem a beosztástól függ, ahova kerülsz, ahogy fent leírtam.

Nálunk a pályakezdők általában PA-63-t kapnak...

Nálunk ezen kívűl a P9RC, a Jericho és a HK USP van rendszeresítve, és az egyszerű közrendőrök előbbi kettőt használják, utóbbi kettőt nyomozók, és főleg a TESZesek és a bevetési alosztályok.

2010. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

MH-nél is másféle fegyverzetet kapnak a "pályakezdők", mint a "régi motorosok"?

Aztán lehet hogy csak félreértettem, amit írtatok, de valahogy hasonló jött le, ezért kérdezem én meg ezt. :$

2010. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki olyan fegyverrel rendelkezik, amely az adott szervnél rendszeresítve van...

Egyébként a hovédségnél egyszerűbb a helyzet: a katona egyéni lőfegyvere az AK-63D gépkarabély, a hivatásosoknak ezen felül még a P9RC pisztoly.A szerződésesek közül azok rendelkeznek pisztollyal, akiknek a beosztása olyan pl: harckocsizó,harcjármű-irányzó,géppuskás,rendész,gk.vezető.

Géppuskája,mesterlövészpuskája,akanavetője is annak van, akinek a beosztása olyan.

Remélem érthetően elmagyaráztam.

2010. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ÉN ,OLYAN HELYEN DOLGOZTAM.VOLT ALKALMAM LÁTNI,EGY ,VÁLASZOLÓ TÁRSAM,SOK TÍPUST LEIRT,PLD H&K-USP, DE AZ ,UZIT CSAK A VÁMKOMMANDÓSOK HASZNÁLJÁK,UGYANIS ,EZ GÉPPISZTOLY,NEM OLDALFEGYVER.SAJNOS ,MÉG OT TARTUNK ,HOGY ELÉG SK P-A-63-AS, PARABELLUM,ÉS EGYGYÉBB,MAGYAR TÍPUSOK HASZNÁLATOSAK.EZEK NEM OLYAN ROSSZAK MINT A HÍRÜK /SUZUKI- MERCEDES/ EZÉRT,NEM ŐK TEHETNEK,A PÉNZ.EGY TISZTHELYETTES ÖNVÉDELMINEK ,HOGY MILYET VÁSÁROL,HA ENGEDÉLYT KAP RÁ ,EZ IZLÉS ÉS PÉNZ DOLGA.DE EZT NYILVÁNOS ,AKCIÓN ,PARANCSNOKI ENGEDÉLY NÉLKÜL,NEM VILLOG TAHATJA.JOGI,ÉS EGYÉBB OKOKBÓL.EGYÉBBKÉNT,A MAI FEGYVERHASZNÁLATI TÖRVÉNYEK MELLETT,NEM IS OLYAN ROSSZ AZ A PA-63-AS .MÁR ,AKI KAP RÁ MEGSZERZÉSI ENGEDÉLYT.NEM AZÉRT ÍROM MERT NEKEM IS EZ VAN,DE MÁR AZ ENGEDÉLY BIRTOKÁBAN, VEHETTEM VOLNA SIG- SAUERT, BERETTÁT IS.TISZTELETTEL: VAGYONOR
2010. jún. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az MP5 és az Uzi géppisztoly,meg azt is, hogy a magyar fegyveres rendvédelmi szerveknél(rendőrség,vám-és pénzügyőrség,büntetés-végrehajtás) még a hivatásos állomány legnagyobb része PA-63-t vagy P9RC-t használ.Csak valahol már megkezdték ezek cseréjét és a korszerűbb,műanyagtokos maroklőfegyverek beszerzését.

Mellesleg senki nem tudja még meddig lesz Vám-és Pénzügyőrség, vagy viselhetnek-e egyáltalán a jövőben fegyvert.(összevonás az APEH-hal?,kikerülés a Hszt. hatálya alól?,adórendőrség?)

2010. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Hallottam erröl az összevonásrol. De csak annyit, hogy "lehet. Tudna erröl valaki részletesen is irni?? Üdv
2010. júl. 1. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!