Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonaság/katonaságok,...

A katonaság/katonaságok, hadseregek, miylen operációs rendszert használnak terepen?

Figyelt kérdés

Ugye egész más számítógépeket (katonai notebokokat) használnak amikor terepen vannak amik sokkal strapabíróbbak, de milyen oprendszert használnak rá?

Egy sima windózt amibe csak az nem képes belemászni aki analfabéta?

Légyszi ne jöjjön senki a linuxxal mert az meg a másikfele a nyilt forráskód miatt.


Ki járatos a témában?


2011. júl. 25. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahol /talán pcforum.hu/ olvastam tavaly, hogy a Microsoft kifejlesztett az USA légierőjének egy biztonságos Windows-t.
2011. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt amit bárki más. Lehet az windows vagy Linux is.
2011. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ugyanazt a szart használják, mint mi.
2011. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kifejlesztettek egy teljesen új, csak a katonaságban alkalmazott OS-t. Így egy ideig el lehet kerülni a vírusokat, mivel, ha nem ismerik a rendszert, akkor nem írhatnak rá vírust.
2011. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban a tudatban élek, - bár én sem vagyok tévedhetetlen, - hogy hagyományos, a polgári életben is elérhető operációs rendszereket használnak a rendvédelmi szerveknél is - alapfunkciókra.

Ahol magasak a biztonsági követelmények, ott elkerülhetetlen a házi fejlesztésű vagy megvásárolt, - teljes - alkalmazás használata.

A programozók - magától értetődően - a lehető legbonyolultabb, de hatékony eljárásokat használják fel, - kedvelt például az SQL.

Hálózaton is vannak a Windows -nak nagy hatékonysággal alkalmazható verziói, ezeknek pont a biztonsági mutatóik a legjobbak, ezért "ragaszkodnak hozzájuk" a fejlesztők általában - de ezt nem publikálom típusra pontosítva, mert pont az a lényeg benne, hogy ne legyen publikus.

Aki ért hozzá, az meg úgy is tudja, hogy hol kell keresgélnie...

A különlegesen fontos adatok védelmére "tükrözést" lehet alkalmazni, külső meghajtókat, csatlakozási pontokat lehet letiltani, regisztrált külső lemezek alkalmazásával teszik ellenőrizhetővé az adatforgalmat.

Különösen fontos adatok védelménél nagyon fontos szempont lehet az adott számítógép hálózatfüggetlensége, - szándékosan nem csatlakoztatják semmilyen hálózathoz, - és őrzött, bizonyos időközönként végrehajtott biztonsági mentésekkel gondoskodnak a gépen tárolt adatok biztonságáról.

A rádiófrekvenciás biztonság növelésére szokták alkalmazni a titokvédelem szempontjából fontos helység(ek) rádiófrekvenciás árnyékolását, - ezeknek a helységeknek általában ablakuk sincs (szándékosan).

2011. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Az MH. Windows XP Professional -t használ.

Ne kérdezd honnan tudom.

2011. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem mindenhol és nem minden esetben.

Ezt meg az utolsó válaszoló ne kérdezze meg, hogy honnan tudom.

2011. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
09:39 én nem kérdezem meg honnan tudod, de milyet használnak azokban az esetekben?
2011. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Windows xp professional-t használnak.Onnan tom h egyik haveromék mennek BAMAKORA és annak egyik haverjától kaptak egy katonai laptop-ot aminek két képernyője van,ütés,por és vízálló.
2011. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!