Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Én nem tudok dönteni, ezért...

Én nem tudok dönteni, ezért ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni katonának, de nem tudom, hogy hova jelentkezzek 😟


Kb már kisgyerek korom óta erre vágyok, szóval ezekből melyiket választanátok:



1. Tűzszerészek - őket tisztelem/imádom leginkább, de azért mégiscsak (nagyvonalakban) bombákat kell "piszkálni" (szakértelemtől függetlenül elég stresszes lehet), és a laktanya is messze van onnan ahol lakni szeretnék, de a közelében meg drága lenne az albérlet, a pótszabi és az érzés miatt, hogy a legmenőbb srácoknál vagyok viszont egy megvalósult álom lenne



2. A Klapka lövészdandár - ez viszont azért jobb mert ha közel akarok lenni a laktanyához, olcsóbb a lakásbérlés és közelebb vagyok ahhoz is aki tetszik 😀, nem kell bombákat piszkálni és külföldi szolgálaton esetleg megtapasztalhatom, hogy milyen lenni a "lecsóban"


Fontos szempont lenne, hogy melyiknél lehet "könnyebb" az előmenetel a rendfokozatokkal



Légyszi ne szóljatok le, hogy milyen vágyaim vannak 😂 mert én vállalom a veszélyt azért amire vágyok 😁


Szóval szerintetek?



2018. nov. 10. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vágyaid miatt nem szólunk le. De azért gondold végig, mit kell tanulni akármelyik esetben, és ugyanennyi tanulással mire vinnéd a polgári életben.

Biztosan volt valami csodálatraméltó élményed kisgyerek korodban. Akkoriban az ember sok mindent tart csodának. Aztán senki sem világosított fel a kijózanító valóságról, ezért megmaradt az áhítat. Minden alap nélkül. Minden tapasztalat nélkül.

Továbbá: Ma nem olyan korban élünk, ahol az előremenetel a kizárólag szakértelmen és tehetségen múlik. Ma e tekintetben a civil életben is ugyanez a helyzet.

2018. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. jobban megéri. De inkább tanulj tisztnek.
2018. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alberlet/lakhatas tamogatast egyforman kapsz mindkettonel nem?

Ha csak a 2 kozul akkor a masodik.

Ha mas is akkor logisztika, foleg egeszsegugyi volnalon jol lehet haladni es a leglazabb, vagy kommunikacio.

2018. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!