Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Waffen SS katonái elmebetege...

A Waffen SS katonái elmebetegek voltak vagy háborúban az ember tényleg képes szörnyeteggé válni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden oldalon történtek különféle atrocitások, amelyek a civileket sújtották, de a Waffen SS mégis csak különösen hírhedt volt erről.

Ott van a Tullei vagy az Oradouri mészárlás, ezekről olvasva nem tudom elhinni, hogy ember ilyeneket tehet. Ráadásul nem is egy, hanem több, egy egész zászlóalj.

Ilyenkor az egyébként jóravaló emberek is képesek ilyesmit parancsra, szemrebbenés nélkül teljesíteni vagy csak elvetemült bűnözők?

Nekem nem fér a fejembe, hogy hogyan lehet nyugodt szívvel 99 ártatlan embert felakasztani a lámpaoszlopokra vagy a nőket és gyerekekre robbantani egy templomot.



2018. nov. 12. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

Ennél történtek sajnos sokkal durvább dolgok is, és még csak nem is a németek által, hanem gyakran pont a megszállt országok fasisztái csinálták őket. Hírhedtebbek voltak a lengyel és ukrán halálosztagok, de perszenekünk se kell szégyenkeznünk.


Amúgy ez nevelés kérdése (nyilván hajlam mellett), márpedig ezek a náci gyerekek kaptak rendes agymosást. Ugyanezt megfigyelheted élőben is, amikor szóba kerülnek a menekültek.

2018. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A teljes Waffen SS, azaz minden tagja egyszerre szerintem nem lehetett elmebeteg, valami más okának kellett lennie, hogy képesek voltak megtenni amit tettek. Valami pszichológiai magyarázata lehet, fanatizálták őket, de orvosi értelemben biztos nem voltak elmebetegek.
2018. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Molyember ***** válasza:
52%
Szerintem a kettő egyszerre. Viráglelkű költőket nyilván nem küldtek mészárolni, az eleve idiótákból meg a lehető legrosszabbat hozza ki a háború.
2018. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így gondolom. Nemhogy megtenni még végignézni sem bírnám ahogy annyi embert így megölnek a szemem előtt.

Na de ők mégsem barbárok voltak az ókorból. Civilizált emberek, sportoltak. Furcsa, hogy ilyen szinten lehet befolyásolni annyi elmét.

2018. nov. 12. 20:23
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Elég megnézni a mai Dél-Amerikát. Sportot űznek egymás mészárlásából. Van ott is minden, élve feldarabolás, megnyúzás, lefejezés.
2018. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Molyember ***** válasza:
75%
Jó nyomon jársz kérdező. Németország volt a világ legfejlettebb helye. Kultúra, művészet, filozófia, mindenben elsők voltak. És ebben az országban tudta megcsinálni Hitler azt, amit csinált. Ez sokat elárul az emberi fajról. A holokauszt nem a zsidók miatt fontos, hanem azért, mert rájöttünk, hogy minden fejlődés ellenére még mindig nem tartunk sehol. És azt ne hidd, hogy mi most különbözünk az akkori németektől...
2018. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Estádio de Felchút ***** válasza:
21%

#1: ez beteg, hogy egy ilyen kérdésnél is a migrantokról fantáziálsz.

Hogy mi az igazság, azt senki nem tudja. Németország elvesztette a háborút, ez biztos. A történelmet a győztes hatalmak írták meg. Egyébként igen, a háború rossz dolog, és a legrosszabbat hozza ki mindenkiből.

https://www.youtube.com/watch?v=V5R14_nsPLc

2018. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Brrrr... ez a gonosz Waffen SS.... nade nézzük, hogy oldják meg a demokrácia hősies oltalmazói, ha egy kis mészárlásra vágynak:

[link]

2018. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Magyarok is rengeteget tizedeltek erdélyi falvakban.
2018. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Azt, csak is az adott helyzetbe tudod, mit tennél meg.

Fotelben gondolkodni róla, teljesen más, mint benne lenni.

2018. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!