Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországban melyik év az...

Magyarországban melyik év az utolsó esztendő, amikor a férfiaknak kötelező volt bevonulni katonának egy vagy két évre?

Figyelt kérdés
És hány éves kortól kellett bevonulni nekik?

2018. dec. 5. 07:13
 1/9 A kérdező kommentje:
jav. MagyaroszágON
2018. dec. 5. 07:14
 2/9 A kérdező kommentje:

Magyarországon melyik évben kellett utoljára sorkatonai szolgálatra bevonulni, hány évig tartott, és hány éves kortól kellett bevonulni?


(Elnézést, még korán van, nem pontosan fogalmaztam.)

2018. dec. 5. 07:17
 3/9 A kérdező kommentje:
nos, azóta a neten megtaláltam, h. 2004 volt az uccsó év.
2018. dec. 5. 07:34
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
És fél év
2018. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de hány éves kortól vitték el az embert katonának?


(fél év csak az ezredforduló környkén volt, korábban 2 év, másfél, és így csökkent)

2018. dec. 5. 08:27
 6/9 anonim ***** válasza:
18 után. Ki mikor került sorra.
2018. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

amit még nem értek, min múlott, hogy kiket soroztak be?


mert évtizedről évtizedre csökkent azok száma, akiket behívtak.


de mi alapján hívtak be valakit mondjuk 1998 és 2004 között (amíg megszűnt a sorkatonaság), ha ezek szerint NEM hívtak be minden 18 év feletti fickót?

2018. dec. 5. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

18 év volt a tankötelesség, ezután érkezett meg a behívó. Kivételt jelentett, ha nyomós indokkal nem értél rá, pl. volt három gyereked vagy továbbtanultál vagy olyan munkád volt.


A behívó egyet jelentett alkalmassági vizsgával is, illetve meg lehetett tagadni a szolgálatot lelkiismereti okokra hivatkozva, ebben az esetben polgári szolgálatra küldtek.


Meg amúgy is fogy és öregszik a társadalom, ezek lehettek az okai, hogy miért vonultak be egyre kevesebben.

2018. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1984-es születésűek voltak utoljára katonák. De pl. van egy munkatársam, ő 83-as, ő nem kapott behívót, pedig semmi baja. 1985-ös születésűekből már nem tudok, akit elvittek volna. 1986, 1987-es születésűek még kaptak orvosi vizsgáltra való papírt, de már senki sem vonult be. Sógorom 87-es, ő még volt orvosin. Haverom 85-ös születésű, ő is csak orvosin volt.

Én 1988-as vagyok, akkor már senkinek nem küldtek semmit.

2022. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!