Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon mennyi tekintél...

Jeffrey Spender kérdése:

Magyarországon mennyi tekintélye, becsülete van a Honvédségnek az emberek szemben?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy az USA-ban képtelen kultusza van a katonáskodásnak, de Magyarországon hogy állnak hozzá az emberek, ha valaki katona ?
2019. jan. 23. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Nagy. Aki a szolgálati idejét nem töltötte ki, azt minden ember lenézi és pávának csúfolja.
2019. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Semmilyen. A háború előtt volt nagy becsületük a tiszteknek.
2019. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem semekkora.

Nekem 2 cimborám is katona volt.

Szart se csináltak, cserébe nem is fizették meg őket.

3 ember dolgozik ott.

Akik kimennek külföldre később, ők igazi katonák.

Aztán van a másodállásban katona, mert egyébként maszekol valahol.

Meg van az agyhalottak, akik elvannak ott maguknak havi 130 ezerért.

2019. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Talán most kezd el felfele ívelni a dolog hogy megindultak a beszerzések.


Eddig eléggé a béka segge alatt volt a becsület mivel mindenki memóriájában még élénken éltek a soros idők.

2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

A Horthy korszakban volt utoljára társadalmi megbecsültsége a katonatiszteknek. A tiszthelyettesek már akkor is inkább lenézettek voltak, a "hülye kiképző őrmesterről" már akkor is viccek százai voltak.


Ma Magyarországon a gimnáziumokból a leggyengébbek választják a katonai, rendőri vagy államigazgatási felsőoktatást, katonai szakgimnázium pedig mindössze 1 van Debrecenben, nincs is rá több igény. Létezik egy Honvéd-Kadét program amit rendes gimnáziumba járók választhatnak kicsit úgy mint egy fakultáció, nem túl népszerű.


Az emberek többsége a katonai kiadásokat felesleges dolgoknak tartja elsőként ezeket építené le, ha arról van szó, hogy miből hozzuk rendbe az egészségügyet vagy az oktatást. Katonának lenni nem megbecsült dolog, ilyesmivel nem dicsekszik az ember felesége társaságban.

2019. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

5# Az jó. akkor én ezekszerint a 440 pontommal de a volt századom fele a 370 feletti pontszámával is a leggyengébbnek számít mert a HHK-t választottuk?

Értem. Sztereotipia hegyek.

Ha akár 1 picit is konyítanál akár az ÁKK,hoz akár a HHK-hoz akár az RTK-hoz tudnád hogy milyen kemény oktatás van.


Másrészt én pl. igenis büszke vagyok rá hogy a HHK-n végeztem, és a barátaim, családom is az.


Az hogy te nem, letojom. de ne állítsd be úgy mintha mindenki véleménye ezlenne az országban.

2019. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem azt kérdezték, hogy a te anyukád szemében mi a választott pályád megítélése, hanem azt, hogy “az emberek” előtt mi a Honvédség tekintélye, becsülete.


Az meg alacsony, ez tény. Függetlenül attól, hogy most nehéz-e a képzés vagy sem.

2019. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

7#

Anyukámról szó sem volt külön.

A családról, barátokról beszéltem, ezen felül pedig akikkel általában beszélek elismerően szólnak nem lenézően.


Lehet ez is csak tipikus "a szemedbe nem mondom de egy gyász vagy" hozzá állás, de amiről nem tud az ember az ugyebár nemfáj... :)


Arra értettem hogy sokkal kevesebb rosszallót ismerek.


De tudom. Itt a gyakorin meggyőzni valakit nem lehet erről, ezért nem is probálkozok.

2019. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8# szerk.: *hozzáállás.
2019. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcasnak igaza van. Itt a gyakorin tobbnyire a lusta megkeseredett es buta emberek irkalnak...kar is veluk foglalkozni.


Amugy en ugyan nem vagyok a honvedseg kotelekeben, viszont az egyetemre ahol magam is dolgozom, gyakran jarnak be ebedelni rendorok, katonak es nagyon nem az a meggyozodosem hogy tudatlanok volnanak. Kellemesen lehet veluk beszelgteni. Es igazan nemes az a feladat amit vallalnak. Hiszen a hazaeert es embertarsainkert egy katona a legdragabbat is kockaztatja, ha ugy hozza az elet. Szoval igenis becsulendoek az ilyen emberek.

2019. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!