Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kommandósnak készülök és...

Kommandósnak készülök és lenne pár kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Köszönöm hogy időt szántok rám.

15 éves vagyok és minden álmom hogy kommandós legyek

( tudom hogy nagyon nehéz elérni hogy az legyek de mindent megteszek érte )

Szóval akkor kezdjük ott hogy 6 éve thaiboxolok, de meguntam mert az egész csapat felszínes és unalmas ( nem rosszból mondom ) ezért most kitaláltam hogy boxolni szeretnék, de közben eszembe jutott hogy ez nem igazán olyan sport amit a kommandósok csinálnak mert nemhasználjuk a lábunkat benne stb.. értitek :)

az lenne a kérdésem hogy szerintetek átmehetek boxra? a kommandósok milyen önvédelmi kiképzést kapnak? mindenre kiváncsi lennék, várom a válaszotokat , és előre is köszönöm.


2010. júl. 3. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
szerintem krav-magázz
2010. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
az nem jó mert versenyezni is szeretnék, és a krav maga az nem igazán versenyképes sport, hanem önvédelmis inkább
2010. júl. 3. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha még 3 évig bármilyen önvédelmi sportot csinálsz, az csak használ a jövőbeli elképzeléseid megvalósításában. Érettségi után el kell végezned az egyik rendészeti szakközépiskolát (2 éves) vagy a Rendőrtiszti Főiskolát. Itt a legjobbak közül választják ki - azt a nem sokat - akik a kommandósképző-programba bekerülhetnek. De nem csak a harci tudás számít ám, hanem csak a legjobb tanulmányi eredményt nyújtók számíthatnak arra, hogy egyszer majd kommandósok lehessenek...
2010. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
83%
a boxba is nagyon fontos a láb és használják is, amellett hogy a láb tartja meg az egész testet, ott a lábmunka, és egy erős,jó ütés úgy is a lábból indul ki..
2010. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Mit szólsz a "hapkido"-hoz?

[link]


Szerintem ez sokkal inkább hasznos egy kommandósnak, mint a box.

2010. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
bocsi, azt nem írtam hogy Belügyi orientációs gimnáziumba járok
2010. júl. 3. 14:09
 7/20 A kérdező kommentje:

ja és igen, a rendőr főiskolát is szeretném elvégezni

utolsó válaszoló : tudom hogy a box nem igazán az a sport ami egy kommandósnak való, de én ezt szeretném csinálni :(

de viszont nemtudom hogy a főiskolán mennyire tanítják komolyan az önvédelmet, főleg ha kommandós akarok ugye lenni.

( most megyek 9.be és ott van thaibox edzés - önvédelmi órák ... csak nemtudom egy gimnáziumban mennyira taníthatják komolyan... )

2010. júl. 3. 14:12
 8/20 anonim válasza:
62%
MMA kibbaszott kemény mondjuk én 4 hete csinálom de hűű
2010. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kommandósoknál sem csak fizikai alkalmassági vizsgálat van ám. Szóval ha te nagyon jól boxolsz vagy cigánykerkezel, nem biztos hogy fel fognak venni.
2010. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy könyv ami a kiképzésről és a bejuttásról ír a címe: Ambrus Péter

Az Igazi Kommandó

2010. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!