Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyibe kerülne 1 katonát...

Mennyibe kerülne 1 katonát tisztességesen felszerelni?

Figyelt kérdés

mindent bele számítva, még fegyvert, lőszert, zoknit mindent, és ezeknek a váltóját is


én úgy számoltam, hogy 310 mrd Ftból kijönne 20 ezer katona 8M-ból való felszerelése, és további 30 ezer 5M-ból

ez kevés?



2019. ápr. 7. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25 ezer dollár egy amcsi katona vagyis annyi volt az iraki háborúban
2019. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az nagyon kevés
2019. ápr. 7. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Az már 10 éve volt akkor legyen 40 ezer kb
2019. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azis
2019. ápr. 7. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Mibe kerül egy amerikai katona évente Afganisztánban?

És a magyar? És az afgán?


Régóta rebesgetik, hogy egy amerikai katona Afganisztánban állomásoztatása évi egy millió dollár. Ez így, pletyka szinten, kevés egy kutatónak, úgyhogy most örömmel láttam egy rendes tudományos hivatkozást is: The cost per troop in Afghanistan has averaged $1.2 million per troop per year, and accordingly the surge is expected to cost an additional $30–35 billion per year.

Todd Harrison, Analysis of the FY 2011 Defense Budget (Washington: Center for Strategic and

Budgetary Assessments, 2010), p. 8.


Mibe kerül egy magyar katona? Egyszer hallottam 22 millió forintot. Egyszer a HM elszámolta az OMLT kiküldését a nemzetközi fejlesztési együttműködés részeként. Ott 1,4 milliárd állt az akkor még kb. 30 főre. Az 46 millió per főre jön ki. Ok ez nem teljesen valós, mert az OMLT-nek minimális az admin állománya, meg az EÜ személyzete stb.


A 2010-es évre 12 milliárd forintra emlékszem, ennyibe került az afganisztáni misszió. A létszám átlag 500 fő volt, akkor az összeg 24 millió forintra jön ki per fő. Ez már közelebb áll a 22 millió forintos becsléshez.


A 24 millió forint olyan 110-120 ezer dollár körül van.


Mennyibe kerül egy afgán katona fenntartása? Most arra gondolok, hogy én ezt már elírtam egyszer itt a blogon, de nem emlékszem hol. Akkor valami 10000 dollár jött ki.

2019. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ez már más téma én csak azt kérdem h a felszerelés mennyi utána akár raktárba is lehet tenni a cuccot
2019. ápr. 7. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 25 ezer dollár asszem [link]

E szerint 17500 de egy michael murray film szerint 25000 de 40000 nél ma sem több

2019. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Baromi képlékeny a kérdés. Mivel akarod felszerelni, milyen célra szereled fel, stbstb. Pl egy hegyvidéken harcoló katonának kell egy csomó cucc, ami ahhoz kell hogy ott tevékenykedjen. Míg egy síkvidéken harcoló katonának megint más kell.


De ha mondjuk csak sima jó minőségű gyalogsági felszerelést nézünk (mellény, fegyver, tok, tárdobó, öv, álcakendő, stbstbstbstb holnapig lehetne folytatni) mindennel együtt egy olyan2,5-3 millió forintból tisztességesen, jó minőségű felszerelést lehetne egy katonára ráadni.


Csakhogy, amit kifelejtettél a kérdésből. Ha most én, Géza altábornagy most felszerellek téged 3 millióért korszerű, kényelmes, jó felszereléssel, akkor te ott állsz 3 millió forintnyi felszerelésben, amit nem tudsz használni. A kiképzésedre még ennyit el kell költeni.


Tehát egy katonát tisztességesen felszerelni minden cuccossal, azt én mindennel együtt olyan 6-7 millióra mondanám. De akkor mindenből a legjobb.

2019. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
írjatok még!
2019. ápr. 9. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!