Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valaki elmondaná pontosabban,...

Valaki elmondaná pontosabban, hogyan van felosztva a hadsereg/különleges egységek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a rendvedelem nagyon régóta. Katona vagy rendőr szeretnék lenni. A szüleim is ezt szeretnék és én is.

Hogyan van felosztva a román/magyar honvédség?)(nem vagyok nagyon otthon a témában).

Vannak a rendes katonák, és a rendőr katonák ezt levezetnetek részletesebben hogy melyik milyen területen illetékes?



2019. ápr. 8. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Erdemi valaszt nem tudok adni. De most voltam Pápám. Ott nagyon normálisak voltak a katonak. Nekem is rendkivul szimpatikus a hadsereg.
2019. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát cimbora, először is Romániában nincs Honvédség. (Ez egy jellemzően magyar megnevezés) Másodszor az illetékesség államonként változik.

De vegyük az általános szabályokat. Civilizált államban a hadsereg feladata az ország védelme. Békeidőben nincs illetékessége a civil lakosság felett. Ott ahol létezik csendőrség ez egy kicsit bonyolultabb, mivel annak állománya. ahadsereghez tartozik, az irányítása viszont a rendőrökhöz hasonlóan a mindenkori belügyminiszteré.

Olyan nincs hogy rendes katona, meg rendőr katona. Vagy rendőr, vagy katona.

2019. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anélkül hogy kötekedni akarnék, kíváncsiságból rákerestem, hogy vajon mi okozza a nehézséget. Amit egyébként továbbra sem értek, mert beírtam hogy "magyar honvédség" és a legelső linkre kattintva minden kérdésedre választ kaptam: [link]
2019. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2. Nagyon szépen leirtad és valamennyire fel világosodtam. Nagyon köszi a választ. :))
2019. ápr. 8. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkabb a kerdes hogy melyik orszagban akarsz maradni.

Romaniaban ugyanis pluszba szamithatod a csendoroket es a tengereszetet is. Utóbbit viszont nem ajanlom

2019. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!