Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy csata a második világhábor...

Egy csata a második világháborúban sokkal véresebb volt mint ahogy azt most elképzeljük?

Figyelt kérdés

Sok játékfilm készült már 2 vh-s témában, de a legtöbb közülük ilyen limonádé jellegű, amit egy óvodás is simán végignézhet. Egyedül a Ryan közlegény megmentésében volt néhány durvább jelenet az elején, de attól eltekintve az sem különösebben. Nyilván azért is mert csak egy 20 éves film.

Az újabbak viszont már a technikának köszönhetően mintha véresebben, hűebben adnák vissza a harcokat. Erre tudom mondani a Fegyvertelen katona c. filmet. Szerintem az már igencsak durva. Vajon egy valódi csata brutálisabb, gusztustalanabb volt egy modern filmtől is?



2019. ápr. 29. 18:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy valódi háború sokkal borzalmasabb mint el tudnád képzelni. Nem véletlenül vannak utána rémálmaik, meg mindenféle pszichés problémáik még a győzteseknek is.

De nem kell háborúzni, menjél tűzoltónak, rendőrnek vagy beteghordónak aztán láthatsz olyanokat balesetek után mint a csatatéren.

Meg ami nem látszik a filmekben, az a rettegés. Bár nem látványosan, de az is durva pusztítást végez.

2019. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a sok és normális hozzászólást. Sok mindenen elgondolkodtam ezzel kapcsolatban, valóban még ott van a rettegés is, hogy mi lesz, ami tán még rosszabb mint a látvány.

Ezek egy felnőtt embert is megviselnek, hát akkor egy fiatalt, szinte gyereket? Nem is értem, hogy az első-második világháborúban, hogy voltak képesek harcolni a fiatal 18-20 éves katonák. A Hitlerjugendet nem veszem mondjuk ide, mert ők agymosottak voltak, de akkor is, ők is 17-18 évesek voltak.

2019. ápr. 30. 21:24
 13/13 anonim ***** válasza:
Azert harcoltak azok a fiatal katonak, mert muszaj volt nekik. Ha nem olsz, te halsz meg, ilyen szituban az ember nem gondolkodik, csak vadallati modon harcol. A nyugaton a helyzet valtozatlan cimu 1. Vilaghaborus konyben es filmben hangzik el, hogy amikor meglattak az ellenseges katonakat kuszni a szogesdrotok alatt, azonnal granatot hajitottak rajuk, meg a sajat apjukra is granatot dobtak volna. Persze ez az allatias vadsag nem jelenti azt, hogy konnyu volt nekik, foleg a harcok utan elszamolni az erzelmeikkel. De hat rengeteg katona szenvedett utana poszttraumas stresszszindromatol vagy egyeb pszihes betegsegektol, amibol aztan sosem gyogyultak fel. Ez szerintem bizonyitek arra, hogy mennyire szornyu lehetett.
2019. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!