Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme volt a B-2-es...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi értelme volt a B-2-es Spirit lopakodó bombázó kifejlesztésének, amikor olcsóbban és biztonságosabban meg lehet oldani a feladatkörét?

Figyelt kérdés

Hatalmas szellemi teljesítmény egy nagyméretű, de a radarok számára nagyon nehezen észlelhető repülőgép megtervezése és kifejlesztése, de az egészet megkérdőjelezi a "hatékonysága".


A B-2-es Spirit fő fegyverzete a mai napig a szabadesésű bombák, amikkel a jó légvédelemmel körbebástyázott célpont felé kell közvetlen közelbe berepülni, még akkor is, ha azokra a bombákra tesznek GPS-es segédszárnyakat, amikkel 30 km-re nő a "hatótávolságuk", de akkor is a légvédelem sugarán belül lesznek veszélyeztetve.


Addig a B-1-es Lancer és a B-52-es BUFF-ok fő fegyverzetei a robotrepülők, azokból 15 - 20-at is indíthat egyetlen gép, változatos, akár taktikai nukleáris robbanófejekkel felszerelve, és a robotrepülő indítása 600 - 800 km-ről történik, jóval az ellenséges légvédelem hatósugarán kívül, még akkor is, ha Sz-300-as család fogja ellátni az objektumvédelmet.


Lelőhetnek néhány robotrepülőt az ellenséges légvédelem, de a túlterheléses módszer miatt célba fognak találni és jóval olcsóbban és kevésbé kockázatosan megoldani azt, amit a B-2-es Spirit-ek próbálnak.


2019. máj. 8. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért, ki mondta hogy a hadsereg fejlesztései mindig hasznosak és megtérülők?
2019. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A B-2-est nem a 2010-es évekre fejlesztették, hanem az 1980-as évekre, egy Szovjetunióval vívandó nagyszabású háborúra. A tervezése is a hatvanas évek végén kezdődött. El tudod képzelni ma, hogy milyen lesz a világ úgy 2070 körül? Nem hát.


A B-2 feladata eredetileg az volt, hogy a radarok által láthatatlanul behatoljon egy erősen védett légtérbe, és egy kemény cél ellen atomcsapást hajtson végre. Azazhogy igazából nem is láthatatlanul, mert hivatalosan sohasem mondtak rá ilyesmit, a "lopakodó" kifejezést is a sajtó találta ki, hanem csökkentett észlelhetőséggel. Magyarul ne lássa meg a légvédelem már csillió kilométerről, csak amikor már ott van a szájukban, és ezáltal csökkenjen a lehetséges válaszidejük. Azonban mire a B-2 rendszerbe állt, a Szovjetunió már szétesett, és nem volt többé szükség a képességeire.


A Spirit tulajdonképpen ugyanúgy járt, mint pár évvel korábban az XB-70 Walkyre. Az egy olyan technikai korban született, amikor a bombázóval szembeni legfontosabb követelmény az volt, hogy rohadt gyors legyen. Ment is 4 Machhal, csak közben megjelentek a modern légvédelmi rakéták, és már nem jelentett védettséget a sebesség. Na meg a MiG-25 ellen sem.


A kérdésed másik fele a "stand-off" fegyverekre vonatkozik. Igen, manapság (és már 40 éve is) nem úgy néz ki egy bombázás, hogy a repülő fölémegy, és leszór egy csomó robbanó dolgot. A robotrepülők is feleslegessé teszik a B-2-est, igen. Csakhogy nézz rá ismét a Szovjetunió egykori térképére. 6-800 kilométer nem sok egy ekkora országban, még egy stand-off fegyvereket hordozó gépnek is alaposan be kell repülnie, hogy indítási pozícióba kerüljön. A B-52-est már a Jeges-tenger fölött leszedték volna a MiG-ek. A B-2-es viszont jó eséllyel besunnyogott volna a megfelelő távolságra.

2019. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A B-2 fegyverzete lehet pl. 16 db egyenként 1,2 Mt hatóerejű atombomba (ami összesen 18 tonna tömegű).


A 35 tonnás legnagyobb amerikai ICBM (Minuteman III) is csak 12x450kt hatóerejű (összesen 3 tonna tömegű) töltetet tud hordozni. A Tomhawk atomtöltetét már nyugdíjazták,150 kt hatóerejű (130 kg tömegű ) volt.


Az tehát egyértelmű, hogy félelmetes a fegyverzete. 4 B-2-es fegyverzete annyi megatonnában, mint egy Ohio osztályú atomtengeralattjáróé. Viszont valószínüleg oroszok, kínaik már simán leszednék.

2019. máj. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

A b2 előnye hogy valószínűleg úgy tud csapást mérni hogy semmilyen előjele nincs.

B1 B52 már kilométerekkel messzebb kiszúrhatja a radar ahogy a robit reppüllőgépet is. ICBM nél is létezik korai előjelző rendszer.


Ahogy fent írták, még a szovjetunió ellen kezdték a fejlesztést nyilván koszovoban old nem számított annyira az első csapás (szóval olyan sok előnye sincs)mint egy szovjetunio elleni háborúban.

2019. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. máj. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed kb az a kör hogy mi értelme a gőzgépnek....


A maga idejében a csúcstechnikát képviselte és nem nagyon lehetett ellene védekezni.


Mai napig hasznos kelléke az USA fegyvertárának csak nem olyan védhetetlen hiszen 30 év volt rá hogy felkészüljenek az ellene való védekezésre.


Kb az elől töltős muskétának is mi értelme? Ja abból alakult ki az utód...

2019. máj. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!