Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik országnak van jelenleg...

Melyik országnak van jelenleg erősebb, ütőképesebb hadserege? Románia, Szlovákia vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Románia
2019. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legutóbbi Nato hadgyakorlatot tekintve Szlovákia, méretben és felszereltségben nem tudom
2019. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Magyarországnak van hadserege?
2019. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Románia.
2019. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg Románia.

Ha minden úgy menne ahogy beigérték akkor 26-ra MO.


Bár kicsit szkeptikus vagyok sajnos. :(

2019. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a számokat nézzük, mindenképp Románia: nekik van a legnagyobb állományuk és a legtöbb harceszközük, de ütőképesnek azért éppen nem nevezném a román hadsereget sem. Az eszközeik rettenetesen elavultak (a páncélosaikra ez halmozottan igaz: a legtöbb tankjuk pl. vagy T-55-ös (!) vagy ennek egy valamennyire átalakított román változata). Rendes felszerelésük inkább csak azoknak a csapatoknak van, akiket Afganisztánban meg efféle helyeken állomásoztatnak, és gyakran azoknak is csak az amerikaiak kegyelméből (ez persze a régióban úgy általában nem ritka dolog, de na). A légierejük meg katasztrofálisan gyenge. Gyakorlatilag kisebb (!), mint a magyar, és fő csapásmérő erejét olyan használtan vett F-16osok adják, amelyek időnként méltóztatnak felszállni, de nem mindig.
2019. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ukrajna > Szerbia > Románia > Csehország > Magyarország > Ausztria > Szlovákia > Horvátország > Szlovénia


Szerintem valahogy így néznek ki az erőviszonyok közöttünk és a szomszédaink között. Lehet, hogy tévedek...

2019. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 ukrajna hadereje rendkívül rossz, bár 30€ havi illetményért én se döglenék meg
2019. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én a 7 esen röhögök:D


Ausztria hadserege ennyire gyenge lenne?:D


elméletileg a szomszédaink közül Ukrajnának van a legerösebb hadserege, de ez csak elmélet, mert szervezetlenek, nincs pénzük, motiválatlanok.

Ukrajna után Ausztria hadserege jön, A legmodernebb haditechnikával rendelkeznek, és van pénzük bőven.

A többi szomszádunk velünk egy szinten van kb, hihetetlenül elavult hadiezközök, szervezetlenség, pénzhiány.

A háborúhoz pénz kell, na az az ami ezen országokban nem áll rendelkezésre(háborúhoz biztos nem)

2019. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyarország. A román tankok csoda ha be indulnak.
2019. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!