Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai laktanyába a szobákhoz...

Katonai laktanyába a szobákhoz van fürdőszoba vagy csak összesen 1 van az egész épületbe?

Figyelt kérdés
2019. jún. 15. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"a kisebb méretű, de profibb módon kiképzett haderőké a jövő,"


Sosem volt nagy hadseregünk, amennyi volt, az most sem ártana.


"tudok fürgén közlekedni, ha kell és nem kellett hozzá katonai szolgálat."


Évekig sportoltam előtte, úsztam, eveztem, de a katonai szolgálat olyan kitartást adott, amit a dinamikus sportok nem, ott arra nincs igény, esetleg a maratoni futókat kivéve, de az nagyon spéci sport és nagyon egyoldalú.


" a férfivá váláshoz nem létszükséglet a sorkatonai szolgálat, ez berögződés. Ismerek olyanokat, akik nem, vagy nagyon kevés ideig voltak katonák és mégis ember lett belőlük."


Lehetséges, de nem tudhatod miről beszélsz, amíg ki nem próbáltad.

2019. jún. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Molyember ***** válasza:
77%

Engem nem vonz, hogy csicskáztassanak, és férfiakkal fürödjek, de liberálisként elfogadom mások ilyen vágyait. Az a jó az önkéntes rendszerben, hogy egy helyre gyűjti az ezt kedvelőket.

61%-os, elég értelmesen írsz, talán belátod, miért tévedsz a sorkatonasággal. Elhiszem, hogy neked jót tett, és gazdagodtál tőle, de mi van azzal a csendes, zárkózott, kígyóvállú, szemüveges kis hülyegyerekkel, akinek ez maga lenne a pokol, mert képtelen lenne megfelelni, ezért mindenki rászállna, nem beszélve a lelki teherről, amit nem feltétlenül tudna elviselni. Az ilyen dögöljön bele? Még akkor is, ha húsz év múlva ő műtené ki a daganatot a beleid közül? A hadsereg egyformaságot követel, pedig különbözünk. Csak ennyit kell felfogni a téma kapcsán.

2019. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%
Abból a csendes, zárkózott, kígyóvállú, szemüveges kis hülyegyerekből férfi lett, mire leszerelt. Egy csomó volt ilyen.
2019. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

#17, Nem tudom te milyen parhuzamos univerzumba voltal katona, de aki csendes, szemuveges, zarkozott, 40 kilos kis hulyegyerekkent lett besorozva, azoknak 90 szazaleka ugyanolyan formaban szerelt le.

Tudom, mert en is voltam sorkatona.

2019. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Molyember ***** válasza:
68%

Egy csomó ilyen, értem. Aki meg véletlenül nem, az nem számít, ne is beszéljünk róla, csak elrontja a szép szarpucolós emlékeket.

Nézd, én magam nem voltam katona, de akárhol dolgoztam eddig, többségben voltak azok, akik viszont igen. Elvileg nekik komoly, önálló, igazi férfiaknak kellett volna lenni, mégis voltak és vannak köztük olyanok, akikre egy A4-es lapot sem bíznék, összetett, komoly munkát pedig végképp nem. Akkor mégse volt hatásos a sereg?

Elfogadom, hogy te szeretted, és jó érzéssel gondolsz vissza rá, ez a te dolgod, de ne gondold, hogy ez mindenkinek jó lenne. Nem az előző rendszerben élünk, más kihívások vannak. Férfi lettél attól, hogy felmostál, meg gyalogoltál hányásig? Ugyan már.

2019. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Marhára nem attól lett valaki ember hogy katona volt.

Katona vagyok, és most is ismerek embereket akikkel semmi jót nemtett a honvédség jellemben... Ez régen sem volt másképp.


Érdekes hozzáteszem hogy mennyire mondja mindenki az öregebbek közül hogy bezzeg a mai fiataloknak szükségük lenne rá!


Arra lenne szükségük, hogy önkéntesen kiakarják magukat próbálni hasonlóan lelkes emberekkel akik szintén kiakarják magukat próbálni.

Na az tényleg sokat segít.

De az hogy akarata ellenére behúzzanak valakiket akik ezáltal a feszültséget ugy vezetik le hogy egymást szivatják... Na annak semmi.

2019. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!