Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelentkeztem szerződéses...

Jelentkeztem szerződéses katonának. Ha felvesznek szeretném képezni magam, tanulni, minél többet elsajátítani a témában ami csak tőlem telik. Milyen lehetőségek vannak erre "cégen" belül és ezek mennyire befolyásolják az ottani megbecsültséged?

Figyelt kérdés
Tudtok-e olyan szerencsés szerződéses katonákról akiknek sikerült átkerülniük hivatásos állományba? Nekik hogy sikerült?
2010. júl. 9. 19:35
 1/5 vzs ***** válasza:
100%

Lehet tanulni, elég sok lehetőség van. Sajnos itt is igaz az, ami a civil cégeknél, hogy ha valaki túl sokat "pattog", tanul, igyekszik, lassan az a rossz.


Ismerek olyat, akinek sikerült átkerülnie hivatásos állományba, de ha alulról építkezel, tehát honvédként kezdessz, nem egyszerű.


Először is legyél szakaszvezető, ami a hjt módosítása után minimum 4-5 év. Ezután húzz le szakaszvezetőként még 4-5 évet, és ha nagyon jó vagy, elküldhetnek (talán!!!) tiszthelyettes-tanfolyamra. Ha elvégzed, őrmester leszel, jelen állás szerint főtörzsőrmesteri rendfokozat szükséges a hivatásos állományba vételhez. szóval eléggé igyekezned kell a rendfokozatok között, ami nem egyszerű, mert üres főtörzsőrmesteri beosztás például nem sok van.


Szóval létezik, hogy egyszercsak hivatásos katona leszel, de egy csöppet egyszerűbb az életed, ha elmész ZMNE-re és 4 év után ht tisztként végzel.

2010. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy érted,hogy az a rossz,ha túl sokat tanulsz?Azért szeretnék tanulni,hogy minél hasznosabb tagja lehessek majd a csapatnak,ill. előrébb léphessek.Ezek szerint ez visszaüthet pont fordítva?

Kb.10 év kell,hogy őrmester lehessek?Az szép.Sok meló és kitartás.Remélem sikerül bekerülnöm!

2010. júl. 10. 12:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg próbáltam zmne-t csak kellett volna még pár pont a felvételin.(pl.:4-es helyett 5ös töri érettségi).Rtf-val ugyanígy jártam.Úgyhogy marad a szerződéses állomány.
2010. júl. 10. 12:19
 4/5 vzs ***** válasza:
100%
Menj el szentendrére, a kinizsin egész jó a képzés, ha elvégzed (a jelenleg hatályos HJT szerint) választhatsz a ht és a sz állomány között.
2010. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kinizsire is csak katonaként tudnék jelentkezni,mert nem tudok csak úgy iskolába járni fizetés nélkül,ugyanis közben családom lett.Gondolom ott nem jár fizetés amíg tanulsz..... Sajnos ilyen szempontból meg van kötve a kezem.
2010. júl. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!