Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az eldobható pelenkák milyen...

Az eldobható pelenkák milyen mértékben befolyásolják a Föld globális felmelegedését?

Figyelt kérdés
Szerintetek? :)
2011. okt. 3. 20:55
 1/4 anonim válasza:
Szerintem annyira hogy rád akkora hatással lett hogy ebbe a kategóriába raktad a kérdést.
2011. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ráadásul kb 15 éves mirigy poén, de gratulálok, ügyes vagy.
2011. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pmester! Gratulálok, Ön nyert egy gyalogtúrhát Sydneybe!! Erre vártam, hogy ki ismeri fel! Óccsó játék hülyegyerekeknek játékomat a gyakorikerdesek.hu támogatta...
2011. okt. 3. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam ténylegesen is válaszolok a kérdésre, h már tudomány a témakör.

A felmelegedést ugyan nem befolyásolják, de a székleten kívül ami sec perc alatt lebomlik az összes alkotóegységének de a többi 500évig is eltarthat. még pár adalék:

Legalább négy és fél fa kivágása szükséges csak egy újszülött pelenkamennyiségének előállításához!

Az eldobható pelenkák lebomlása akár 500 évig is eltarthat!

Az eldobható pelenka felhasználása az elmúlt 20 évben fokozatosan nőtt a jóléti társadalmakban!


Nagy Britanniában több mint 8 millió eldobható pelenkát használnak el nap, mint nap!

Egyetlen egy kisbaba felhasznált pelenkamennyisége akár 40 szemeteszsákot megtölthet egy év leforgása alatt!


Minden tonna újrahasznosított hulladék pelenkával 3,5 fát óvhatunk meg a kivágástól, továbbá 145 köbméter földgázt és 8.000 liter vizet spórolhatunk

Na most lehet nevetni!

2011. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!