Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy szamuráj vagy egy mai...

Egy szamuráj vagy egy mai profi vívó győzne & Melyik "technika" fejlettebb?

Figyelt kérdés

Nagyon megfog a szamurájok harcművészete, ahogyan a karddal együtt élnek. Úgy tekintenek a szerszámukra, mint egy spirituális lélekre. Láttam milyen mesterien küzd egy szamuráj és azt is tudom a mai profi vívóknak is milyen keményen kell harcolni egy címért.


Ha eltekintünk a páncéltól. Szemtől szemben egy szamuráj a kardjával küzdene sima ingben egy profi vívó ellen, aki nem tőrrel, hanem mondjuk egy minőségi hazai spanyol acélkarddal küzdene ellene kigyőzne?


---


Másik kérdésem : Az ősi szamurájonak tradícionális technikájuk volt. Viszont a vívó technika is fejlődik idővel. Egy mai vívónak rendelkezésre áll minőségileg fejlettebb harci technika vagy az ősi szamuráj volt a jobb. Itt most olyan harci technikára gondolok, ami a mozdulatokban rejlik és nem haditechnikaira. Pl régen a szamurájok úgy tudták az X vágás fél kézzel kivédhetetlen, ha a másik karja a levegőben volt és így lendítette a kardot Li akkor elkerülhetetlenül levágta Csít. De pl ma a vívók rájöttek, ha közben Csí berogyasztotta a vállát lecsúszott volna a vágás a szívről.


2019. júl. 16. 14:29
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
* bocs. Itt a "minőségi hazai spanyol acélkarddal" alatt az európai kultúrkörben elfogadottan minőségi kardra gondolok. Nem kell feltétlen spanyolnak lennie a vívónak. Viszont hazai abban a tekintetben, hoigy európai
2019. júl. 16. 14:30
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Szamuráj,mivel katonák voltak.
2019. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ki élné túl előbb a háborút egy sportlövész vagy egy különlegesen képzett katona. Na szerinted? :D
2019. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
És Son Goku az erősebb vagy Superman?
2019. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
A páston a vivó a harctéren a szamuráj. A vivók olyan technikákat gyakorolnak ami a harctéren nem működik. Ami a páston együttes találat az a harctéren együttes halál. Igaz hogy a szamurájok nem féltek a haláltól de az ilyen mindent felteszek egy lapra aztán lesz valami támadásokat azért meggondolták.
2019. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

Egy párbajban két képzett harcos között nem feltétlen a technikai tudás fog győzni hanem a taktika. Erre nagyon jó példa a spartacus vér és homokból crixus és spartacus első párbaja. Crixus hagyja érvényesülni spartacust úgy néz ki legyőzi. Aztán amikor kezd elfogyni spartacus kondija akkor megkerdezi-kapua!elkezdtem?

De harcosi vívási és a küzdelmek taktikai felépítése miatt is érdemes lenne megnézned ezt a sorozatot. Elég jól bemutatja hogy az ilyen élethalál kard párbajokban nincsen semmi olyan misztikus téma mint amit szeretnél belelátni. Rengeteg edzés van,a harcosokból ki van ölve a feladásra való hajlam így teljes agymosáson átment gyilkológépek lesznek. Az ilyen állatok miszlikbe kaszabolnák a megvilagosodott szamurájt. Vagy csak eljátszanának vele mielőtt brutálisan megölik.

2019. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
A sport vívó technikát nem valódi harcra tervezték apró kecses gyors technikás mozdulatok egy vékony kardal ami inkább nevezhető egy hosszú tűnek ezt nem emberek életének kioltására találták ki hanem a látványra
2019. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de én nem háborúra gondoltam hanem párharcra. A háborúnak olyan speciális követelménye van egy katonával szemben amivel nem tud egy mezei sportoló megbírkózni, ez világos. Én csak arra gondoltam, ha harcolni kellene egymás ellen ki győzne?


Mondjuk ha egyenlő feltételek lennének ahogy leírtam

2019. júl. 16. 19:38
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

Nincsenek egyenlő feltételek, kissé olyan ez, mint az ökölvívó, meg a karatés, vagy a birkózó összehasonlítása, más taktikák, más szabályok, más harcnem, illetve fegyver is.

Ezt jelezték már az együttes találattal, de még azt is hozzátenném, hogy nyilván az is számít, hogy milyen szinten állnak, mert egy pankráció jellegű - mindent szabad - műfajban az tudna hamarabb érvényesülni, amelyik a saját világában alapos jártasságra tett szert és teljesen kimunkálta a reflexeit, bár természetesen ismernie kellene az ellenfél szokásos módszereit és arra, akár sebtiben valamilyen választ találnia.

Az európai vívók, párbajhősök sem voltak kevesebbek, a vívóművészet iskoláit megfelelően kijárták, inkább a két vívásformát kellene összehasonlítani, amelyben előnyben van az európai szerintem, mivel egy kézben kinyújtva egyenlő hosszúságú kard tovább ér és a támadó technika is erre mutat, természetesen kombinálva a kard és a párbajtőr technikáját, ugyanis a kardvívásban a csípő alatti találat nem érvényes, így azt nem is gyakorolják.

Az európai kard vágó és szúró fegyver is egyúttal, amíg a katana inkább csak vágófegyver, szúró technikát nem is alkalmaztak a japánok, csak esetleg kegyelemdöfésként és a kétkezes kardfogás sem tűnik előnyösnek.

A két technika is különböző, a japán harcos belülről kifelé vág, amíg az európai inkább kívülről befelé, így itt megint az utóbbinál lehet az előny, hiszen úgy nagyobb erőt lehet kifejteni és a vívásmód is lendületesebb, továbbá nekem gyorsabbnak tűnik.

Természetesen mindkét műfajnak megvoltak a cselvágásai, amik védhetetlenek, vagy legalább is nehezen védhetők voltak, kérdés, miképpen alakulna az egymás elleni küzdelem, ki kellene próbálni, mert szerintem egyébként aligha lehet az eredményt megjósolni.

2019. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
38%

"szúró technikát nem is alkalmaztak a japánok csak esetleg kegyelemdöfésként"

"A két technika is különböző, a japán harcos belülről kifelé vág"

Szerintem neked még nem volt katana a kezedben vagy ha volt akkor annak amit tanultál annak köze nincs a japánokhoz.

Kérlek nem írj baromságokat. Segítek. A szúrás tsuki az általad "kegyelem döfésnek" nevezett vágás dotan giri.

Nézz utána google a barátod.

2019. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!