Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet még esély a változásra?

Lehet még esély a változásra?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy én katona szeretnék lenni de állítások szerint 1,5 dioptriás szem nem túl előnyös ahhoz hogy harcoló katona lehessek. És a kérdés az lenne hogy van-e esély rá hogy ez a szemes dolog ne legyen ennyire szigorú mert vateromnak kb 30 éve a 3 dioptriás szemével A kategóriás besorolást kapott.
2010. júl. 10. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok ilyen kérdés van, és elég kevés válasz. Nyilván azért, mert a legtöbb ember nem tudja, nem ért hozzá, az a pár honvédségi orvos meg, aki ezt elbírálja, nem nagyon írogat ide. Azért van megoldás, csak kicsit bonyolult. Szóval az egészségügyi követelményeket a belépőkre és a honvédség teljes állományára a 7/2006 HM rendelet tartalmazza. Ez megtalálható a netes jogszabálykeresőkben és sok egyéb helyen. Hát ez sajnos egy Háború és béke méretű nagyregény terjedelmével ér fel, és az értelmezése is nehéz, különösen laikusoknak. Ebben a rendeletben benne van az összes betegség és elváltozás, valamint ezek alkalmassági minősítése. Tudni kell, hogy ugyanaz az állapot máshogy minősülhet a helyzettől függően. A legszigorúbb a belépők és a külföldre menők vizsgálata. És sok esetben az orvosnak van mérlegelési lehetősége az általános állapot és egyéb körülmények függvényében, hogy milyen minősítést ad. De sokszor egyértelműek az alkalmasságot kizáró okok.


Én úgy láttam a rendeletből, hogy te rendben vagy, ez a kis látáshiba semmilyen szempontból nem alkalmatlansági ok. De ha biztosra akarsz menni, nézd meg a rendelet rád vonatkozó részeit, és ha nem világos, nyomtasd ki és konzultálj egy szemésszel.

2010. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő válaszodat.
2010. júl. 11. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el felvételire.Sok múlik az éppen vizsgáztató orvostól is.Nekem minimális halláscsökkenésem van úgyhogy amiatt szarok a felvételitől,de elmegyek és megpróbálom.....
2010. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

12:42 vagyok


[link] és ott 7/2006. (III. 21.) HM rendelet


Itt minden le van írva.

2010. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


sok sikert.

2010. júl. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

12:45 -ös, nagyon hasznos, köszönöm! Ezt minden ilyen jellegű kérdéshez linkelni kéne.


Kérdező: csak pilóta nem lehetsz, bármi más igen:)

2010. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!