Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esély a változásra 30 évesen?

Van esély a változásra 30 évesen?

Figyelt kérdés

Van esély arra,hogy egy férfi akinek nehéz gyerekkora volt/nem szerették megfelelően,állandóan ordítottak vele/,ebből eredően az átlagnál agresszívebb,nehezebb természetű,önző ember lett.Egy több hónapos válsághelyzetben/elhagyták,kiborult/megváltozhat e?

Ilyen esetekben szerintetek elég egy ilyen lecke az élettől,vagy minden megy tovább?


2009. szept. 22. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapjaiban nem.

Max. az új helyzethez alkalmazkodik, aztán egyszer borul a bili.

2009. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden korban meg lehet változni főleg akkor, ha az illető maga akarja, határozza el, hiszen ebben az esetben saját maga is látja a változás szükségességét. Abban nem lehet bízni, hogy valaki hatására fog megváltozni. Ez egyedül és kizárólag a saját elhatározásán múlik.
2009. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A múltban elkövetett hibákra -amit elkövettek ellenünk-nem lehet mindig hivatkozni.Tény és való ,hogy vannak erős és gyenge jellemű emberek!Ha akar,akkor meg tud változni egy ember,akár 40-50 évesen is.A kor nem kifogás!
2009. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
max akkor ha orvosi kezelést kap. magától nem fog, mert nem tudja kezelni a problémáit.
2009. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én idősebb voltam, amikor megváltoztam. A vázolt helyzet, ha elég mély volt a krízis, alkalmas a változás kiváltására. A válaszom igen, van rá esély. Biztosíték az nincs rá. Vagy igen, vagy nem.
2009. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mintha az ex-ferjemrol beszelnel!Sajnos,tapasztalatbol mondom/irom csak rosszabb lesz az evek multaval:( En mar nem birtam tovabb,pedig batran merem mondani a turelem mintakepe vagyok!Probalkozz,de sajnos nincs sok ertelme:(

Az ilyeneknek oriasi szukseguk van szakemberre,aki segit de sokszor az is folosleges:(

2009. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szakember blablabla, nehogy hallgass rájuk kérdező.

Változni sose késő, a belátott tévedés(rossz 'modor') mélyíti el az egyén igazi tudását, nem tudom másnak ez mennyire érthető, de azt akarom vele mondani nagyjából, ha sikerül megváltoznod sokkal boldogabb leszel.

De ez függ a környezetedtől is, hogy hogy viszonyulnak hozzád az ismerőseid, például a nehéz gyerekkorban amikor látszólag mindenki utál, ordibálnak veled, nemigen lehettél volna mindenkire mosolygó, vidám, magabiztos ember. Most is így van, leegyszerűsítve úgymond ha elég dícséretet kapsz, sikerélményeid vannak, satöbbi, hatással lesz a viselkedésedre...

2009. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változhat, de problémák mindíg adódhatnak és akkor visszaköszönhet a régi énje. Az én volt párom is ilyen, évekig küszködtem vele, idővel sokat változott, már kezdtem hinni benne, de amint szembesült egy olyan problémával, ami korábban kiborította, újra kivetkőzött magából. Én meg feladtam, elég volt.
2009. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!