Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön is ilyen nevetségese...

Külföldön is ilyen nevetségesen alacsony a köztisztviselők fizetése?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 01:36
1 2
 11/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Aki keresni akar az meg válassza a verseny szférát. "


Vagy trollkodsz, vagy végtelenül szűk látókörű vagy. Gondolj erre majd akkor is, ha nem lesz tűzoltó, mentős, tanár, elfogynak a hivatalnokok az OEP-ből, nem lesz aki számfejtse és utalja a GYES-t, a nyugdíjat vagy a CSP-t. Nem tudod eltemetni a halottakat, mert nincs aki anyakönyvezze. Hosszan folytathatnám.

2019. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Zsuzsika kedves, a mentősök és a tanárok nem köztisztviselők, ráadásul szerintem nehezebb munkát is végeznek mint a hivatalnokok!


A "szűk látókörüségemről" meg csak annyit hogy pályakezdőként az egyetem után én magam is voltam köztisztviselő egy évig. De mivel az illetményrendszer a munkaéveket díjazza, esélyem se lett volna annyit keresni mint a következő munkámban ahol már 1 év után dupla pénzt kaptam a hivatalhoz képest. Persze a cégnél nem is esett ki a toll mindenki kezéből du. fél ötkor, hidd el hogy a hivatali munka egy teljesen másik univerzum, viszont vannak és mindig is lesznek akiknek pont az felel meg.

2019. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Andi:


Tanárok meg mentősök és egyéb hasznos szakmák fizetése, ha rajtam múlna, minimum, hogy a mainak a duplája lenne.


Kettő:


Aki ezeken kívül egy hivatalba ücsörög és 120-ért ott nézeget az megérdemli a sorsát.

Ver a víz ha ilyen helyekre be kell mennem ügyet intézni. Első leszek aki minden ilyet online intéz ha már itthon is lehet.

2019. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De közigazgatási diplomával hogy menjek versenyszférába?
2019. júl. 29. 21:41
 15/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan állások amik csak felsőfokú végzettséget kérnek és nyelvtudást. Ezekre van esélyed.
2019. júl. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Magyar viszonylatban biztos duplája, de az adott ország viszonylatában szerintem nem keresnek annyit mint egy mérnök, informatikus, orvos. Lehet amit ott kapnak épphogy elég egy albérletre, lakásra.
2020. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!