Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az európai, amerikai országok...

Az európai, amerikai országok technológiai fejlesztéseihez képest miért olyan alacsony az arab muzulmán országok találmányainak száma?

Figyelt kérdés
Különös tekintettel arra, hogy az olajmilliárdokból bőven juthat pénz a kutatások finanszirozására.

2018. aug. 16. 08:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Na ez a kérdés se lesz itt sokáig. Mivel a választ mindenki tudja csak kimondani nem szabad.
2018. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Az afrikai keresztény országok találmányainak száma miért olyan kevés? Vagy a dél-amerikai keresztény országok találmányainak száma miért kevés?

Ezekre és a te kérdésedre is ugyanaz a válasz. Ezek az országok sokáig gyarmatok voltak. Legtöbbjük csak néhány évtizede független vagy még ma is félgyarmat. Magyarország is sokkal fejlettebb lenne ma ha nincs a szovjet megszállás és 45 év erőszakos kommunizmus. Szóval nem is kell messzire menni hogy meglegyen a válasz.

2018. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Két olzan válasz van, amit nem szivesen hallanék

az egyik a rasszista - mert minden rasszban van valami, ami a másikban nincs, pld a négereknek a mozgaákultúrája magas, lásd olimpiai bajnokok, ezért őket nem is kérdeztem. Egyszerűen másképp kéne őket tanitani.

A másik válasz, amit hamisnak érzek, az a gyarmatositás. Ezt azért érzem hibásnak, mert szerintem a fejlődéshez egyréstr pénz kell, másrészt támogat, fejlődni akaró társadalom. Magyarországon kevés a pénz, de azért magyar találmányokat is használnak MA a nemzetközi űrkutatásban is pld. A gyarmatositás idejen az őslakosságnak nyilván nem volt pénze, de a felső rétegeknek igenis. A muzulmán diktátorok és családjaik Oxfordban meg a Yale-n tanultak és szereztek diplomát már a XIX században is. Ma meg pld. Katar a vilád egyik leggazdagabb országa - csodálatos épületekkel, amit európai mérnökökkel terveztetnek meg ma is.

Ezért nem értem.

2018. aug. 16. 10:30
 4/19 October15 ***** válasza:
0%

A válasz: Írd be youtube keresőbe, hogy "arab számok". :D Innentől kezdve szerintem nincs miről beszélnünk.


1.: Na miért? :D Kérlek magyarázd el ezt nekem mocskos történésznek 2 sövény lenyírása között. :)

2018. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb magyar Nobel díjas külföldön dolgozott. A fejlődni akaró társadalomhoz jó oktatás kell ami kineveli az ilyen embereket, ehhez pedig pénz kell és idő. Nyilván egy volt gyarmat esetében ez lassan megy. Főleg akkor ha még ma is félgyarmatok.


Katarral nem tudom mi a problémád. Kis állam néhány százezer fős népességgel. Az olajból származó bevételeket okosan befektették más területekre. Ha elfogy az olaj, ugyanúgy gazdagok maradnak.

2018. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 October15 ***** válasza:
7%

[Ha esetleg nem lenne meg / YT nem dobná ki: Egy videó arról, hogy az embereket megkérdezik, hogy mit gondol arról, hogy az eu beakarja vezetni az arab számokat... XD]


Egy ennyire gyökér társadalomnak hiába magyarázod, hogy valahogy az arabok is eljutottak a kőlándzsától a lőfegyverig... :D


A fene mód fejlett magyarok miért szavazták meg harmadszorra is a Kádárrendszert?

2018. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 68%-os, ne erőlködj.

Az arab számok INDIAI számok, ugyanis ők találták fel a számrendszereket.

Akkor miért hivjuk őket arab számoknak? Mert arab KERESKEDŐK KÖZVETITÉSÉVEL érkeztek Európába.

2018. aug. 16. 11:15
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"Az arab számok INDIAI számok, ugyanis ők találták fel a számrendszereket."


Kérdező, az megvan hogy az arabok sokáig élen jártak a tudományok területén? Európában akkor a saját ürülékükben fetrengtek az emberek. Az első modern értelemben vett egyetemet arabok alapították.

2018. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
nem igaz mert az európai meg magyar tudósok is mind zsidók voltak
2018. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Hiába jártak sokáig előrébb az arabok, ha az európai civilizáció a reneszánsz idejében jócskán megelőzte őket és tartja az előnyét mindmáig. Egyedül a Távol-Kelet képes tartani a tempót, az afrikai és az arab térség nem.


Akár rasszizmus, akár nem, az arabok összességében nézve lustábbak, mint az európaiak. Több helyre jártam egyetemre, mindenhol voltak arab hallgatók a gazdag olajországokból. Annyiból állt nekik az egyetem, hogy át-átbukdácsoltak félévről félévre, aztán elvégzik, vagy kibuknak.

2018. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!