Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyiek, miért gondoljátok,...

Erdélyiek, miért gondoljátok, hogy jót tesz a magyarországi - külhoni magyar kapcsolatoknak, ha beleálltok a magyar politika egyik szekértáborába?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a magyar társadalom nagyon megosztott, nagyon polarizált, és a szekértáborok utálják egymást.


Én nem értettem egyet azzal, amikor a 2004-es népszavazáson Gyurcsány azzal kampányolt, hogy "jönnek a románok és elveszik a munkánkat". Az egy aljas uszítás volt. De gondoljátok magatokat az én helyzetembe! Megnézem mondjuk ezt a videót:


[link]


Hát most mit gondoljak? Nagyon jól tudjátok, hogy a magyarországiak jó része elégedetlen Fidesszel, de mivel az adóink egy részét Erdélynek ajándékozzák, magasról lesz@rjátok.

Én még mindig próbálok testrvérként tekinteni rátok, de nem annyira egyszerű...


2019. aug. 1. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

A külhoni magyaroknak joguk van oda szavazni, ahol úgy érzik, az ő érdekeiket is képviselik. Mégis kik állnának ki értük, ha nem a magyar kormány? Ők hozzánk tartoznak, a mi nemzetünk részei, joggal várják el tőlünk az érdekképviseletet.

Nekem meg nem annyira egyszerű testvérként tekinteni olyanra, aki Gyurcsányra szavaz.

2019. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem magyar ügy. Európai gyakorlat, hogy az állampolgárok szavazhatnak, és nemcsak az adott országban élők. Az én férjem is másik országból származik. Ő is szavazhat az országa minden választásán. Senki sem tiltakozott még ellene :D

Egyébként a külhoni magyaroknak nem kötelező a fideszre szavazni, ott is mindenki arra szavaz, akire akar.

És miért baj, hogy a kormány védi a külhoni magyarok érdekeit? Jártál te már bárhol határon túl, ahol magyarok élnek?? Ők is ugyanolyan magyarok, mint te.

2019. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


Pont erről a szekértáborosdiról beszéltem, amit itt demonstráltál. Én is része vagyok a saját szekértáboromnak, bár küzdök ellene. Egyébként ha rám céloztál volna, soha nem szavaztam Gyurcsányra.

2019. aug. 1. 11:07
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Természetesen jártam, és őket is 100%-ban magyarnak tekintem. És annak örülnék, ha ez senki számára nem lenne kérdés! De ha egy tömbként beállnak az egyik hazai politikai szekértábor mögé, akkor épp a magyarok egysége alatt vágják a fát!


Vagy mondjátok, ha valami hiba van a gondolatmenetemben!

2019. aug. 1. 11:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4: az a hiba, hogy egyrészt nem egy tömb. Csak nyilván ők szólaltak meg, pl. ezen a rendezvényen is.

Másrészt mégis ki mellé állnának? A mellé, aki ellenük uszít? Nyilván nem, mert az az oldal soha nem fogja képviselni az érdekeiket. Nemhogy az érdekeiket, de még a formális üléseket is beszüntette Gyurcsány annak idején. Pl. MÁÉRT.

Egyébként így sem minden külhoni magyar fideszes, vagy akár jobboldali. Ott is ugyanúgy vannak baloldaliak, csak nincs baloldali párt, aki képviselné az érdekeiket.

2019. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ők sem hülyék, hiszen mondják is, ha valaki az anyaországba megy, akkor megutálja a fideszt.

Csak a saját érdekeiket nézik.

De lehet egy nagyfokú tájékozalanság, érdektelenség is benne. Miért fájna egy erdélyinek, hogy a pl a Balaton (és amúgy az állami vagyonok nagy része) is fideszes kapcsolatú személyek, vállalatok tulajdonába vándorol?


Nekik mindegy, hogy a magyaroktól vagy az eu-tól lop az orábán, ha ők kapnak belőle, akkor az már áldásos tevékenység.

2019. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
89%
Én erdélyi vagyok és szerintem se kéne innen átszavazni főleg, hogy sokan életükben nem jártak ott. De rohadtul idegesítő, hogy 1.200.000 erdélyi magyar közül kb. 200 ezren szavaztak legutóbb esetleg valamivel többen és egyes oldalakon úgy állítják be mintha az egész erdélyi magyarság fideszes lenne közben többségük leszarja az egészet és egyáltalán nem szavaz. A támogatásokról pedig annyit, hogy az átlag erdélyi egy fityinget nem kap és nem is kell, viszont egyes magyarországi úgy csinál mintha ő tartana el minket.
2019. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Erdelyi vagyok, es szorol szora egyetertek a #7-essel.
2019. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Pont erről a szekértáborosdiról beszéltem, amit itt demonstráltál. Én is része vagyok a saját szekértáboromnak, bár küzdök ellene. Egyébként ha rám céloztál volna, soha nem szavaztam Gyurcsányra."


Nem rád céloztam, csak a Te megfogalmazásodat használtam, hogy lásd, milyen bántó.

Szó sincs szekértáborról, nem vagyok egyik párt oldalán sem, Gyurcsányt pedig Te említetted, és igen, egyetértek veled, aljas volt (és az most is).

2019. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

A # 7-esnél szebben s tömörebben nem tudom leírni. :)


Szintén egy Erdélyi.

2019. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!