Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik kivitelezhető megoldás...

Létezik kivitelezhető megoldás arra hogy ne jöjjön annyi turista Európába?

Figyelt kérdés
Az EU belső turisztikája is túlságosan fellendült a fapadosok miatt, de nagyobb gond hogy túl sokan érkeznek Ázsiából, Amerikából és az előrejelzések további növekedést vetítenek előre. Azon felül hogy a legismertebb látványosságok körül már évek óta borzalmas a tömegnyomor tavasztól őszig, más negativ hatások is erősödnek, elég csak a megnövekedett repülési forgalomra vagy a szűkülő bérlakás kínálatra gondolni.

2019. aug. 16. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Ja, csak le kellett dobni a világra egy lájtos virusbombát amitől mindenki bepánikolt és íme: az összes felsorolt probléma egy varázsütésre megszűnt :-D
2020. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Remélhetőleg most egy pár évig nyugi lesz.
2021. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
wow, ilyen frankó tökönlövést is ritkán olvas az ember
2021. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam a Vatikánban, akkora tömegnyomor szerintem még Kínában sincs.

Mellesleg Mallorca ugyanezzel a problémával küzdött még a vírus előtt, és elvileg úgy akarták szabályozni, hogy megadott időben csak X mennyiségű turista tartózkodhat a szigeten, meg nem jöhet annyi repülő.


Ezt amúgy egy nagyon egyszerű dologgal meg lehetne simán oldani: Alternatívát kell nyújtani munkaügyileg a helyieknek, mert nagyon sokan csak a turizmusból élnek. Horvátországban rengeteg az olyan apartman, ahol a tulaj a nyár alatt megszedi magát, télen meg semmit sem dolgozik, mert kitart a pénz nyár elejéig. Rengeteg hely csak a turizmusból tartja fenn magát. Ha leredukálod a turisták számát, nagyon sokan tönkremennének anyagilag.

Amennyiben a helyiek többsége nem szorulna rá a turistákra, hirtelen fele ennyi szálloda meg apartman se lenne az adott helyen, így mindjárt kevesebb turista is érkezne, és a helyiek sem próbálnának odacsődíteni mindenkit a bevétel miatt.

2021. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11. Mindenki, hát, valahogy engem nem sikerült bepánikoltatni. Ja, hát sajnálom, akit be lehetett. Betegségek voltak, vannak, s lesznek is. Erről ennyit...
2021. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!