Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország ahova nem...

Van olyan ország ahova nem csak a pénz miatt mennétek ki, hanem integrálódnátok is mert nagyon tetszik a kultúra? Melyik az?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Igen, Izland!


A kedvenc ősi népem, a vikingek legközelebbi mai leszármazottai, mellesleg egy modern, fejlett ország jó közbiztonsággal és érdekes emberekkel.


Megtanulnék folyékonyan izlandiul és belépnék a helyi Ásatrú egyházba is.

2019. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dánia, Norvégia, Izland. Szeretem a hideget a hegyeket a szőke lányokat és a jó közbiztonságot. Imádom ezeket a kultúrákat. Rengeteg mítosz monda stb. van amit szivesn hallgatnék. Egy Norvég gyerek például Odin és Thor meséit hallgatja gyerekként. Elég jo lehet. Ráadásul mesebeli tályak vannak minden négyzetcentiméteren.
2019. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen éltem volna pár évet Új Zélandon vagy Kanada angol nyelvű területein. De nem annyira hogy elköltözzek innen, nekem itt is nagyon jó.
2019. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarország.
2019. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű ám, sosem lehet teljesen integrálódni felnõttként egy másik kultúrába. Én régen imádtam az angol kultúrát, mindent követtem, ami ahhoz fűzõdik. Angol hírek, politika, tévé műsorok, foci, rugby még a dögunalmas krikettet is, amit valójában sosem szerettem, de bemagyaráztam magamnak, hogy ez jó, mert angolok szeretik (amúgy nem)

Még a british englisht is nyomatni próbáltam, és órákat töltöttem google mapsen az egyforma házsoros angol városok utcáin barangolva.

Aztán végre kijöttem ide, és rájöttem, hogy soha a büdös életben nem leszek angol. Mert magyarnak neveltek, és ezen már írtó nehéz változtatni.

Fel lehet venni egy idegen kultúra mentalitàsát, világnézetét még ha ellentétes is a neveltetéseddel ha eleget mosod saját agyadat vele, de azzá soha nem vállsz. Az akcentust is le tudod utánozni, ha eleget gyakorlod, de ha felnõttként kezded már nem ugyanaz, mert a tájszólás lényege, hogy ezt beléd nevelték.

Ezért is nevetek amikor a magyarok attól félnek, hogy bejönnek a migránsok, és európa elveszti az identitását, meg az európai kultúrát. Ehhez képest még azok is nehezen veszik fel az arab kultúrát, akik önként tértek át az iszlámra, és mentek keletre. Ezt nem lehet erõltetni, fõleg ha messziröl jött népcsoport kezdi terjeszteni...

2019. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

az integrálódás és az asszimiláció két különböző dolog. nem kell a helyi akcentust beszélned (a nyelvet persze de) ahhoz, hogy integrálódjál, és nem kell maradéktalanul átalakulnod a helyi közegben ahhoz, hogy szerves része legyél a társadalomnak. Nem kell angollá válni angliában, azt majd megoldja a következő generáció.


én eléggé integráltnak érzem magam, és nem stresszelek az akcentusomon (van) meg, hogy bizonyos dolgokat nem adok fel a saját kultúrámból, vagy ki szerint vagyok eléggé helyi. Itt akartam élni, itt élek. Ha magyarországon akartam volna élni, akkor ott maradok.

2019. aug. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!