Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz vajon a jövőre esedéke...

Mi lesz vajon a jövőre esedékes amerikai elnökválasztáson? Marad Trump?

Figyelt kérdés

Donald Trump tiszta olyan, mint Thomas Benson elnök a Nagy durranás 2. c. vígjátékban. Eddig már egy sor képtelen dolgot tett és nem úgy fest, hogy Amerikát dicső pozícióba állította, mint azt a kampányában ígérte.


Vajon nyerni fog? Vagy ha nyer, akkor az csak orosz beavatkozással történet?



2019. aug. 23. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy nyerni fog. A támogatottságát képtelen 43 % fölé tornászni, annyi pedig nem elég.


[link]


Orosz beavatkozás meg nem nagyon lesz. Putyinnak épp elég baja van már magának is, ráadásul most már figyelnek erre.

2019. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Trump támogatottsága kb. ugyanannyi, mint volt az első választás alkalmával. Kb. 45%. Ennyi volt, ennyi maradt, szerintem ennyi marad jövőre is. Vannak benne ingadozások, de egyik ingadozás se tűnik véglegesnek, mindig visszatér ugyanoda. Nekem is az a személyes tapasztalatom, hogy akik Trumpot támogatták, azok továbbra is támogatják. Továbbá ő az elnök, így rengeteg olyan lehetőség van a kezében, ami a kihívónak nincsen. Sokkal gyakoribb az elnök újraválasztása, mint hogy az első ciklusa után bukik. És Trump szégyentelenül fogja használni az elnöki hatalmát, hogy úgy segítse a kampányát, ahogy csak tudja.

Szóval én közeli eredményre számítok, amit végül az dönt el, hogy a Demokrata jelölt mennyire tudja mozgósítani a bázisát pár kulcs államban. Könnyen lehet, hogy Trump megint nyer. Csak 1%-okat kell kiharcolnia egy maroknyi államban, és most ráadásul rengeteg extra hatalom van a kezében ehhez.

VAGY jön a válság addig, és akkor brutálisan ki fog kapni... az se kizárt, sőt már vannak jelei.

2019. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még azt sem tudni, ki lesz a kihívó...
2019. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Általában csak elcseszni lehet az újraválasztási esélyeket, mint például az Carter elnöknek is sikerült a katasztrófális iráni akciójával, habár meglepő módon pld az id. Bush pont az óriási diadalként elkönyvelt Öböl-háború után kapott ki Clintontól.
2019. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam egy cikket, hogy igazából semmilyen hatása nincs a gazdaságra Trumpnak, mert megnéztek pár fejlett országot, hogy ők hogy fejlődtek az elmúlt évtizedekben és hozzájuk képest Amerika mit tudott és arra jutottak, hogy pont azon a pályán mozgott mint amin előtte is.

CSAK ha ez igaz akkor eszerint Obama se tett semmi különöset gazdasági téren, ellenben asszisztált a közel-keleti pokol elszabadulásához.


Nyilván eléggé megosztó ember de szerintem semmivel se rosszabb mint az eddigi elnökök, eleve ha jól tudom a munkanélküliség csökkent náluk is, így ha a szavazói objektív módon tudják értékelni a tevékenységét akkor nincs miért elforduljanak tőle. Ellenben a másik oldalon egy volt alelnök az eddigi legesélyesebb ami mutatja, hogy nem igazán van komoly ellenfele.

2019. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon ugy nez ki, a demokratak keptelenek kiallni egy normal jelolttel.
2019. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

A demokratáknál már a szélsőbalosok alkotják a keménymagot, az olyan mérsékeltebb és jobb esélyű jelöltek mint pl. Tulsi Gabbard vagy Andrew Yang félre lesznek állítva, úgy fognak járni mint 2016-ban Bernie Sanders (mert az amerikai baloldal nem tanult a múltkoriból). Ha engem kérdezel Elizabeth Warren vagy Kristen Gillibrand fognak kiállni Trump ellen és nem lesz esélyük ellene mert mind szélsőbalosok és az amerikaiak inkább voksolnának jobboldalra mint szélső baloldalra (kvázi kommunistára), főleg azért mert utóbbiak szemmel láthatóan jobban törődnek illegális bevándorlókkal (legalábbis azt az imidzset akarják kialakítani magukról hogy ők milyen együttérzőek) mint a szavazókkal.

Az orosz beavatkozás sztoriról meg már rég kiderült hogy hoax volt.

2019. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

"Nem valószínű, hogy nyerni fog. A támogatottságát képtelen 43 % fölé tornászni, annyi pedig nem elég."


https://www.youtube.com/watch?v=P7luNiPtD0c (és ő se egy Trump-rajongó)


Mint már írtam, szerintem Trump nyerni fog, csak azt nem tettem hozzá hogy amint ez megtörténik el fog szabadulni a pokol. Már most is sokan "hideg polgárháborút" emlegetnek, a demokraták eddig is piszkos játékot űztek a nyugati médiával karöltve, de ezután már nem lesz mit veszíteniük. Az ottani antifát eddig se tartották rövid pórázon (milyen atrocitásokat elkövettek már az utóbbi időben, már lassan hazai terrorszervezetnek fogják minősíteni), 2020 után meg lehet hogy robbanni fog a puskaporos hordó.

2019. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22:11: nevetséges.
2019. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

22:11: csak ezt tudom ismételni, ez az összes felmérés átlaga: [link]

Amint láthatjuk, Trump pillanatnyi támogatottsága 41,6 %. Az elutasítottsága viszont 53,9 %. Az utóbbi két évben ezek az arányok nem változtak, és mivel Trump sem változik, hetente szállít valami förtelmes ostobaságot, ezért nem fogják újraválasztani.

A demokrata kihívó pedig vagy Joe Biden lesz, vagy Bernie Sanders (remélem, utóbbi). A többiek kicsodák egyáltalán? Futottak még kategória legfeljebb.

2019. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!