Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisok erkölcsileg is...

A liberálisok erkölcsileg is "szabadosak"?

Figyelt kérdés
Nehéz találni olyan liberálist, aki elismerné, hogy pl. a multikulti, a gender elmélet, a feminizmus, stb. liberális dolog, holott az. Hogy a liberalizmus egyáltalán liberalizmus... Szerintük a liberalizmus most neoliberalizmus vagy valami más, de nem ők tehetnek róla. Ők nem felelősek semmiért. Amit tesznek a migránsok, nem érinti meg őket, nincs bűntudatuk. Ki akarják tágítani a társadalom erkölcsi korlátait. (Legutóbb az amerikai pszichológiai társaság a poliamóriát hozta be.) Mintha nagyon kevés szeletét bontanák ki az igazságnak. A múltkori kérdésemnél mind belekötöttek az első dologba, egyikük nyelvtanilag kifogásolhatónak találta a liberális szót, mert az szerinte csak melléknév... Mintha nem az igazság érdekelné őket, mikor érvelnek, hanem csak az, hogy igazuk legyen.

2019. aug. 24. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Kövér Laca Gazdid pont tegnap jelentette be, hogy ő legszívesebben felszámolná a szekularizációt és visszaállítaná az állam és az egyház egységét, mert szerinte azt a gonosz komenisták tették tönkre. Tényleg annyi eszetek van csak, hogy ezt akarjátok?

Egyébként én is liberális vagyok, elfogadom a feministákat, elfogadom, ha valaki transznemű és azt is, hogy más a bőrszíne, ugyanakkor nem támogatom a korlátok nélküli migrációt.

Na most akkor én hova leszek besorolva?

2019. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Időnként mindig megjelenik ez a nagyon hasonló gondolatmenetű kérdés. Véletlenül nem te teszed fel mindig ugyanazt a véleménynek álcázott kérdést? Ha igen, már kifejtettem az álláspontomat, azóta várom a választ!
2019. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Fidesz is liberális volt, apavetően most is az sok dologban, ahogy Trump vagy Merkel. Hiszen a világ is az.
2019. aug. 24. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, tisztára szabadosak az erkölcseik. Farmernadrágban járnak, hosszú a hajuk és mindenfelé kokakólamámorban fetrengenek az utcán.
2019. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A trend folytatódik...
2019. aug. 24. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Durva, hogy régebben voltam olyan hülye, hogy ilyen kérdésekre is válaszolgattam érvekkel meg tényekkel ahelyett, hogy felkeltem volna röhögve, ezt a hibát most korrigáljuk! :-DDD
2019. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Szabadnak lenni és szabadosnak nem ugyanaz és igen a liberálisok többsége szabados. A neoliberálisok viszont egy káros eszme rabjai.
2019. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A multikultinak a hódításokhoz van köze. A meghódított népekkel és a gyarmatok népével keveredtek a hódítók. (töriből tanították, legalábbis nekem)


A genderelméletnek a tudományhoz van köze (azon belül is a társadalomtudományokhoz, a társadalmi nemek tudománya), de hogy sokak szerint rossz, vagy hülyeség, vagy nem, azt én nem fogom megítélni (nem is akarom és nincs is hozzá jogom).


A feminizmus ott kezdődött, hogy egyenlő jogokat akartak a nőknek, például szavazati jogot. Később kötődött a liberalizmushoz is.


A Fidesz illiberális, ezt ők maguk mondják el mindig (akkor is azok, hogy vannak liberális dolgok amelyeket megtűrnek egyelőre - bár már próbálják visszaszorítani -, mint például a szabad mozgás, költözés, szabadon tanulhatsz, szólásszabadság, szabad gondolkodás, törvény előtti egyenlőség, szabad piac, szabad választások és még sok más).


Remélem, hogy tudtam segíteni. Hello hello sziasztok.

2019. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!