Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lenne jobb, ha Európa az...

Nem lenne jobb, ha Európa az NDK-s vendégmunkás megoldást választaná a munkaerőhiányra a Willkommenskultur helyett?

Figyelt kérdés

Az NDK-ban, ha behívtak idegeneket vendégmunkásnak, azokat a lakosságtól elzárt szállókon tartották bezárva, lefüggönyzött buszokkal elvitték őket a munkahelyre, a műszak végén újra be a letakart buszba és vissza a szállóra. Maximum 7 évig dolgozhatott ott egy ember és szó sem volt újra, hogy a családjuk velük jöhet az NDK-ba lakni.


A mai Németországban meg lassan arabok meg négerek alkotják a többségi társadalmat.


Egész Európának a volt NDK-s formulával kéne megoldania a munkaerőhiányt, nem ezzel a mai Willkommenskulturral.



2019. aug. 26. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez a Te véleményed. Én sokkal jobban érzem magam Németországban úgy, hogy a családom is velem lehet.
2019. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
De. Mindenki aki nem az adott országban született haza toloncolnék.
2019. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

“Az NDK-ban, ha behívtak idegeneket vendégmunkásnak, azokat a lakosságtól elzárt szállókon tartották bezárva, lefüggönyzött buszokkal elvitték őket a munkahelyre, a műszak végén újra be a letakart buszba és vissza a szállóra. Maximum 7 évig dolgozhatott ott egy ember és szó sem volt újra, hogy a családjuk velük jöhet az NDK-ba lakni.”


Ebből egy szó sem igaz. Hazugság.

2019. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

“Az NDK-ban, ha behívtak idegeneket vendégmunkásnak, azokat a lakosságtól elzárt szállókon tartották bezárva, lefüggönyzött buszokkal elvitték őket a munkahelyre, a műszak végén újra be a letakart buszba és vissza a szállóra. Maximum 7 évig dolgozhatott ott egy ember és szó sem volt újra, hogy a családjuk velük jöhet az NDK-ba lakni.”



Ez lenne a normális. Nálunk is így kéne az ukránokkal.

2019. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

*2

Vagyis kihajítanád azokat is, akik tisztességesen élnek és csak azért vannak külföldön, mert ott jobban boldogulnak.

2019. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

*4

Miért nem létesítesz mindjárt külön gettókat nekik? Az legalább stílusosabb :P

2019. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem könnyű érteni a politikát. Ám egy kemény diktatúra és egy demokratikus rendszer között azért van némi különbség, és nem a diktatúra javára.
2019. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

*8

Igen, nekem is fura, amikor csupán végletekben képesek gondolkodni :S

2019. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor a wikipedia hazudik.


Az én szüleim az NDK-ban dolgoztak, én is ott éltem velük.


A lakótelep tele volt lengyel, kubai, vietnámi (és magyar) munkásokkal, meg persze egy csomó helyi némettel.


Semmiféle elkülönítés nem volt, pláne nem lefüggönyzött buszok.

2019. aug. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ezt csak a négerekre és arabokra alkalmaznád vagy a magyar bevándorolókra is? Te örülnél ha elzárva tartanának téged mint egy rabszolgát? Idióta.
2019. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!