Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek A legharsány...

Mi a véleményetek A legharsányabb hang című sorozatról?

Figyelt kérdés
A sorozat a FOX News felemelkedéséről szól. Igazából nekem az jött le belőle, hogy tökéletesen megmutatja hogy működik a fake news gyártás.

2019. szept. 6. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még csak az álhírek lennének de az egész média csak a negatívumot tolja. Sosem adnak le jó híreket csak negatívat.


Kitűnő példa erre az USA. A mindennapi híreik csak arról szólnak hogy ezt ölték meg úgy stb. De olyakat nem hoznak le hogy valaki megmentette ezt meg azt

2019. szept. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit többről szól, mint a fakenews gyártásról.

A média guszgustalan világát mutatja be. "Cirkuszt és kenyeret a népnek" tipikus példája.

Az emberek azt hiszik van választásuk, képesek önállóan gondolkodni. Pedig valójában minden ember csak báb, egy olyan játszmában, amit mindig a legfelső "tízezer" játszik.

A média a hatalom eszköze, arra hogy az emberek gondolkosását befolyásolja. A sorozat jól bemutatja, hogy mekkora befolyása van a politikai életben, sőt az élet minden területén.

Nagy igazság és jó példa Orwell: 1985 c. regénye is erre.


Ha a híreket nézed, olvasod akkor fogsz az igazság közelébe jutni, ha ugyanazt a sztorit 10 firkász tollából olvastad el, és akkor is csak a saját következtetésed szolgál igazságul.

2019. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es! Nagyon igazak amiket leírsz, én még tovább megyek.


Leginkább azt mutatja be a sorozat, hogy az ilyen fake news médiumok, nem is nevezhetők médiumoknak, hanem a politika aktív szereplője, mintha egy külön pártként funkciónálna.

Az az elvük hogy "az embereknek nem az a fontos hogy informálodva legyenek, hanem hogy érezzék informálva vannak".

2019. szept. 7. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!