Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a demográfiai...

Mit gondoltok a demográfiai helyzetről Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés

A közel-keleti, afrikai, pakisztáni és bangladesi származású lakosság körében sokkal magasabb a születési ráta mint az őshonos lakosságnál. Sokan közülük nem beszélnek az ország nyelvét ahol élnek és nem is igyekeznek megtanulni azt. Titeket nem foglalkoztat, hogy talán még a mi életünkben az arab, az urdu és a bengáli nyelv beszéltebb lesz ez Európai Unióban mint az angol, a német és a francia?


Mielőtt jönnek a kultúr-balos trollok szólok, hogy nem vagyok sem fideszes, sem iszlamofób, sem fasiszta.



2019. szept. 12. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy ha a fiatalok elhagyják Kelet-Európát és Nyugat-Európába vándorolnak, akkor miért a nyugatiak demográfiai problémái miatt kell aggódni?
2019. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem, hogy ha zavar a fiatalok elvándorlása miért volt a MSZMP tagokat szavazzátok meg újra és újra?
2019. szept. 12. 13:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan Momentum-szavazó vagyok, szóval leállhatsz.
2019. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyébként a fiatalok elvándorlása nem zavar. Nekik jobb életük lesz, ti pedig megérdemlitek, ha elüldözitek őket.

A sztori végén mindenki azt kapja, ami jár neki.

2019. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
A véleményem az, hogy a jóléti országokban szinte természetes az alacsony termékenység, és elöregedő társadalom. A gazdasági-társadalmi fejlődéssel ez kéz a kézben jár. Viszont ahhoz hogy a gazdaság működjön, és a jólét fennmaradjon, szükség van a munkaerőre. Ezt sok ország bevándorlásból biztosítja. Hogy ez helyes-e, avagy sem, nem az én reszortom eldönteni, illetve az sem, hogy integrálja a saját társadalmába a bevándorlókat Nyugat-Európa. Ez az ő problémájuk. Engem jobban foglalkoztatnak a hazai tendenciák.
2019. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
72%

Matematikailag sehogy sem jön ki, hogy több legyen a nem európai nyelvű, mint európai még a mi életünkben. Mindenestre ez nem demográfiai, hanem nyelvészeti kérdés inkább :)


Demográfiai szempontból számomra az öregedés jelent problémát, de jobb helyeken azt már kezelik az idősek aktívabb bevonásával a társadalmi életbe.

2019. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

"Matematikailag sehogy sem jön ki,"


Valahogy Borsod megye északi régiójában mégis kijött, hogy bő 40 év alatt full cigány lett az egész.

Ezt magyarázd már el nekem, akkor hogyan.. M

2019. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el, hogy ez a munkaerő hiányról szól. Hogy lehet alkalmazni olyan embereket akiknek se papírjaik se nyelvtudásuk nincs?
2019. szept. 12. 15:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha a fiatalok elhagyják Kelet-Európát és Nyugat-Európába vándorolnak, akkor miért a nyugatiak demográfiai problémái miatt kell aggódni?


Akárhová mennek a keleti fehérek, nem fognak ötöt szülni, kecsketosziék viszont igen. Egy család tesz ki náluk három fehéret.

2019. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7.


"Valahogy Borsod megye északi régiójában mégis kijött, hogy bő 40 év alatt full cigány lett az egész."


Ez egy ilyen jól hangzó mondás itt Pesten? Nekem mind a két szülőm borsodi, nem tudom honnan vetted azt a marhaságot. Sokat vagyok ott, a cigány helyzet nem rosszabb, mint mondjuk Gödöllőn, vagy Pécelen Pest megyében. Vannak cigányok, de nem nagyon találkozol velük, ugyanis eléggé elszigetelten élnek. Míg Pest megyében gyakran keverednek, ott teljesen megmaradtak a klasszikus cigányságnak. Vannak bizonyos városrészek, vagy falvak, ahol ők élnek, de máshol nem igazán. Sátoraljaújhelyen a város völgyi részén vannak, Pálháza környékén néhány eldugottabb kis faluba tömörülnek, nagyobbacska városokban a peremvidékeken élnek. Mi rezervátumnak becézzük az ilyet, őket meg indiánoknak. A lényeg, hogy az amit állítassz szimplán hamis. Külön részeken vagyunk.



A kérdésre válaszolva, nem lehet tudni, hogy ez mennyire reális probléma. Én személy szerint elég nyugtalanítónak tartom a dolgot. Elég antiklimatikus, amikor az ember elmegy Németországba, hogy történelmi elmékeket tekintsen meg, és úgy ézri magát, mint valami Európa kiállításon Afganisztánban. Viszont ugyanez elmondható bármely turista városról, Budapest bizonyos környékein sok az ázsiai, de mondjuk ázsiában is sok a fehér turista. A nagyvárosokban pedig normális dolog, amikor életvitelszerűen élnek ott külföldiek, úgyhogy nem gondolom, hogy ez reprezentálná a probléma mértékét. Ha elméssz vidékre, vagy félreesőbb helyekre Nyugaton ugyanúgy érezheted az eredeti ízét a helynek. Oda márpedig nem igazán telepednek le külföldiek, ezért gondolom, hogy többségbe nem kerülhetnek, ugyanis van egy határ, amin túl nem szívesen terjeszkednek. Egy szó mint száz, nagyon nehéz megállapítani, hogy mennyire jelent ez veszélyt az adott ország identitására nézve. Nekem személy szerint nem tettszik, de lehet hogy nem gond.

2019. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!