Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Demográfiai szempontból...

Demográfiai szempontból nyugat-európában a muszlim kisebbség vagy kelet-európában a cigányság, kínai kisebbség fog nagyobb kihívást jelenteni?

Figyelt kérdés
Melyik tud jobban integrálódni?
2018. máj. 29. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Integrálódni egyik se igazán tud, mert túl nagy a kulturális különbség.
2018. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
A lényeg az, hogy ezzel foglalkozz és ne Orbánék kudarcaival.
2018. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2

Nálad a pont! Jól behülyítették az embereket. Szerintem a magyarságnak jelent kihívást a fejlődő világ, de orbánnak hála nyakunkon ismét a keleti blokk, minden rendben lesz, ne aggódjatok.

2018. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Éltem Magyarországon, most élek Németországban, van rálátásom mindháromra.

Első kérdés, hogy mit értünk integrálódás alatt: hogy az adott nép normái szerint él vagy hogy teljesen beolvad?

Itt példa a magyarországi svábok: alapvetően magyar normák szerint élnek, de mégis őrzik a sváb hagyományokat.


Ha a cigányságot nézzük, ők több 100 éve itt vannak. Volt aki beolvadt, főleg vegyesházasságok révén, az ő gyerekeiket már nem tekinted cigánynak lényegében. De még mindig van egy nagy tömeg amelyik nagyon nem akar integrálódni, holott volt már rá több 100 éve.


Ami a kínaiakat illeti, sokan vannak, őrzik a kulturájukat, de valahogy nem érzem, hogy ez az európai értékekkel összeegyeztethetetlen lenne. Az is érdekes, hogy amíg Budapesten éltem a Sárkány centeres csencselős kínai képe állt előttem, míg Németországban minden kínai akivel találkoztam diplomás, törvényes életet élő.


A muszlimok képe nagyon vegyes, attól is függ mikor, honnan és milyen társadalmi rétegből érkeztek. Ismerek köztülük diplomás mérnököket is és segélyen tengődőket is. A kultúrájukat ők is nehezen engedik el, de az értelmesebbje összeegyeztethetővé teszi az európai normákkal.


Én azt mondanám, hogy a cigányság nehezebb dió, hiszen sok 100 éve nem tudtak integrálódni.


De én szívesebben beszélnék társadalmi rézegekről, mint rasszokról. Van mindenhol egy lecsúszott társadalmi réteg akiket nehéz integrálni és ennek a rétegnek az összetétele országonként változó.

2018. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
A kínaikkkal lesz a kegkevesebb gond. Ők dolgozni jönnek ide, kereskedni.
2018. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudok arról, hogy akár a cigány, akár a kínai népesség körében lennének olyan szerveződések, központok, amelyek szélsőséges vallási fanatikusokat gyűjtenének össze a fennálló társadalmi rend, normák megváltoztatása céljából, saját, az adott országokétól merőben eltérő törvénykezést kívánnának alkalmazni, és ennek érdekében erőszakos cselekedetekre is hajlandók. A saját kultúra megőrzésével nincs semmi baj, sőt - addig, amíg az összeegyeztethető az európai normákkal.
2018. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Magyarország számára a cigányság, csak ezt a magyarok többsége nem látja be. Sajnos elkerülhetetlen hazánk cigány országgá válása.
2018. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Azzal egyetértek, hogy a hétköznapi ember számára za nem kérdés, tekintettel arra, hogy semmi befolyása rá. Viszont hülyíthető vele, azaz kiválóan alkalmas valóságos problémák (amiket kezelhetnél, ha nem is egyedül) elfedésére.


Demográfiai szempontból minden idegen népesség pontosan akkora "kihívást" jelent, amekkora a népességi aránya. Ha egy néphez 1% bárki érkezik, az demográfiailag lényegtelen, ha 50%, az demográfiailag lényeges. Nem számít, kínai, arab, fekete, vagy osztrák népességről van-e szó.


Azonban KULTURÁLISAN más a helyzet. De itt is elsősorban attól függ, mit értünk kihívás alatt, és az adott folyamatot jónak vagy rossznak tekintjük-e. Kulturálisan azt jelenti két nép együttélése, hogy a kapcsolat folytán a különböző kulturális elemeket mindkét fél átveszi a másiktól (nehéz elhinni, de például a cigányságtól rengeteget vett át a magyarság. Aki ezt nem hiszi, sürgősen felejtsen el sok száz szót, fogalmat, reagálást, cselekvést). Lesznek elemek, amiket mindkét nép használ, lesznek, amiket csak egy része, és lesznek olyanok is, amiket mindig csak az eredeti "tulajdonosuk". Ettől a jelenségtől csak az retteg, akit megetettek vele, és az egészet monolit tömbként kezeli. Emlékeztetek arra, ma néhány szakember képes csak megkülönböztetni "igazi" magyartól egy kun, jász, vagy besenyő embert. Pedig századokon át bárki képes volt erre e vidéken.

Vannak jegyek, amik nem változnak, mert evolúciós jegyek. Egy fekete jó szemű ember számára sokadik generáció után és megállapítható. Na és? Ugyanez a helyzet a cigányokkal, és ez lesz a távolkeletiekkel, arabokkal is. Na és?

Minden a "befogadó" és az "érkező" népesség kulturális viselkedésén, habitusán múlik. Olyan nincs, hogy az "érkező" határozza meg, akár jó, akár rossz irányban. Kölcsönhatás van, más hatás nem létezik. De elkábított emberekkel elhitethető, hogy létezik. És ebből társadalmi tragédiák is szoktak bekövetkezni. Mindig a "befogadó" részére és mindig az ő hibájukból. Aki nem hiszi, nézze végig a történelmet. Nemcsak a magyarokét. Akár az inkákét is.

2018. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

A három csoport között az az óriási különbség, hogy a muszlim egy kirekesztő, erőszakosan terjeszkedő ideológia, míg a cigányok és a kínaiak alapvetően etnikai csoportok, melyek kultúrája sokkal toleránsabb az európai értékrenddel. Egy cigány vagy kínai alapból nem fogja a nőket másodrendűként kezelni, egy radikális muszlim megteszi.

Ha sorrendet kellene felállítani, hogy melyik lesz szerintem a problémásabb csoport a közeljövőben, akkor muszlim, cigány, kínai sorrendet mondanék.

2018. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A lényeg az, hogy ezzel foglalkozz és ne Orbánék kudarcaival."


Legyél szíves azt megtenni hogy külpolitikai rovatban ne a magyar belpolitikát hangoztasd

2018. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!