Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szíreknek törököknek mi...

A szíreknek törököknek mi bajuk a kurdokkal hogy támadják őket?

Figyelt kérdés
A szírek így hálálják meg hogy a kurdok segítettek kiszorítani az isis-t a szemétdomb országukból?
2019. okt. 10. 08:47
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

20:52: igen? 1984 óta nem jutott eszébe Törökországnak, hogy lerohanja a szomszéd országot? Csak pont most?

Egyébként úgy tűnik, el lesz kenve a szultánod szája. A legfrissebb hírek szerint a kurdok inkább átadják Assadnak a területet.

2019. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
52%

Korábban a szír kormány uralta az egész országot, de a polgárháború alatt elvesztették az ellenőrzést Észak-Szíria felett ahol egy terrorszervezet fészkelte be magát az USA segítségével. Tehát korábban nem volt indokolt a katonai akció, de ma már az.


És ki fogja elkenni Törökország száját? :) Aszad? :) Egy ilyen hadművelet csak úgy lehetséges ha a nagyhatalmak mint az USA és Oroszország rábólint. Ez meg is történt. A többi szereplő pedig nem mérvadó mert Törökország erősebb náluk.

Erdogan pedig nem a szultánom. Objektíven ítélem meg az eseményeket veled ellentétben. Te innen a fotelból okoskodsz én viszont már akkor jártam Törökországban mikor még gondolat sem voltál.

2019. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
21:50: jól van, elvégre onnan kapod a fizetésed, tiszta sor, nem kell vele dicsekedni.
2019. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
52%
Ne üsd bele az orrod olyasmibe amit nem látsz át vagy ésszel nem fogsz fel. Biztos van olyan kategória amiben jó vagy de ez biztosan nem az.
2019. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
91%

" Te innen a fotelból okoskodsz én viszont már akkor jártam Törökországban mikor még gondolat sem voltál."


Én éltem már USA-ban, Egyesült Királyságba, Belgiumban, szombaton jöttem haza Szlovákiából, ezeken kívül jártam Németországban, Ausztriába, Erdélybe, Hollandiában, Franciaországban mégsem tudom kijelenteni, hogy tudom és értem az ország gondolkodását, számok nélkül bemondani, hogy mindenki támogat valamit. Persze a tengerparti nyaralókban annyira mindenszuper és olyan nyugati, de amikor kicsit bentebb mész, akkor már nem hangzik olyan jól, hogy a barátnődet nem csókolhatod meg nyilvánosan és nem foghatod a kezét, mert megvetnek érte. Mivel az első három országban volt szerencsém hosszabb ideig élni, ezért elárulom, még úgy sem leszel mindentudó. Évekig tart még aktív részese leszel az ottani életnek főleg, ha nem beszéled a nyelvet.


"Tehát korábban nem volt indokolt a katonai akció, de ma már az."


Magyarul az ISIS nem volt eléggé komoly terrorszervezet, hogy a török hadsereg fellépjen ellenük. Mégis mi határozza meg a szervezet komolyságát?



" Röhejes és szánalmas, ahogy össze-vissza hazudozol, és amilyen értelmetlen ostobaságokat firkálsz."


# 25-ös válaszban feltett kérdéseimre negyedik napja nem kapok választ, szóval együtt vagyunk szánalmasak.

2019. okt. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
22:55: aha, szóval elismered. Jól van, szép tőled.
2019. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
52%

"Mivel az első három országban volt szerencsém hosszabb ideig élni, ezért elárulom, még úgy sem leszel mindentudó. Évekig tart még aktív részese leszel az ottani életnek főleg, ha nem beszéled a nyelvet."


Ez meg is történt. Nem szállodákból néztem Törökországot és nem egy nyári vakáció alapján alkottam véleményt. Egyébként beszélem a nyelvet is. Ha bekapcsolsz egy török TV csatornát egy az egyben lefordítom neked magyarra. Más országokban is jártam, de azok esetén nem mondanám hogy ismerem is.



"Magyarul az ISIS nem volt eléggé komoly terrorszervezet, hogy a török hadsereg fellépjen ellenük. Mégis mi határozza meg a szervezet komolyságát?"


Szerintem már leírtam neked. Törökország az Eufrátesz Pajzs hadművelet során megindult az ISIS ellen és jelentős területeket fel is szabadított, de az USA nem adott engedélyt a folytatása. Mivel az USA célja Szíria feldarabolás, a kurd terrorszervezet támogatták.



"# 25-ös válaszban feltett kérdéseimre negyedik napja nem kapok választ, szóval együtt vagyunk szánalmasak."


Már válaszoltam és egyébként is hülyeségeket kérdezel. De leírom újból.



"A 14-20 millió kurd is? Amúgy honnan tudod, hogy ekkora a támogatottsága van?"


Onnan hogy sok kurd Erdoganra szavazott, aztán a török hadseregben sok a kurd származású katona és általában véve a kurdok többsége elhatárolódik a PKK-tól. A Nyugati és magyar sajtó próbálja úgy beállítani mintha ez egy török-kurd háború lenne, ami egy nagy hazugság. A Törökországi kurdok lakta városok hatalmasat fejlődtek Erdogan alatt és kurdok jogait is kiterjesztették. Az átlag kurd ugyanúgy utálja a PKK-t mint a törökök. Ezt kellene végre megértened. Persze nyilván nem minden kurd. Vannak akik autonómiát akarnak, vagy a PKK-val is szimpatizálnak de ez a kisebbség.



"Ki más lenne? Katonákkal benyomultak egy szuverén állam területére, az adott ország kormányának beleegyezése nélkül, ugyanúgy ahogyan 2001 amerikaik előttük meg a szovjetek Afganisztánba."


A Szir állam elvesztette a kontrollt a terület felett és egy terrorszervezet irányítása alá került. Ha létrejön egy terrorállam ott, az biztonsági kockázatot jelent Törökország számára mert a terroristák átjutva a határon merényleteket követhetnek el Törökországban. Pontosan ez történik Észak-Irakban. A PKK terroristái Észak-Irakból jutnak át Törökországba ahol aztán robbantgatnak. Tehát Törökországnak minden joga megvan arra hogy beavatkozzon. Sokkal több mint az USA-nak vagy Oroszországnak.

2019. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
SANA a mai napon jelentette, hogy a szír kormányerők úton vannak az északi területek felé, hogy felvegyék a harcot a török agresszorokkal. Akkor jön a nagy visszavonulás, hiszen, ha harcba szállnak a velük akkortól már nem lesz igaz, hogy terroristák ellen harcolnak?
2019. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
52%
Erősen kétlem hogy Aszad megtámadná a törököket. Igy is az oroszoknak éppen hogy sikerült megmenteniük a teljes összeomlástól. Ha Aszad lefegyverzi a terroristákat bizonyára elég lesz Törökországnak.
2019. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!