Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A pénzelit világhatalom zöld...

A pénzelit világhatalom zöld színben tér vissza?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 10:04
1 2
 1/12 Molyember ***** válasza:
100%
A tudjukkik kottájából játszó Greta Thunbergek dörzsölik a mecsetekben a nagy orrukat, hogy álságos, hazug politikájukkal megdöntsék a fehér-keresztény értékrendet, ezzel elrabolják a pilisi szívcsakrát, mert szemetek. De a magyar embert nem olyan fából faragták, ami nem lát át a háttérhatalmi, kommunista szitán, úgyhogy ennyike.
2019. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem zöldre, hanem inkább sárga színre vált, ha érted.

Nem vagyok rasszista, csak én is színes utalást akartam használni.

2019. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A pénzelit mindig is ellenérdekelt volt és lesz a zöld értékrendnek. A pénzelit a nagy gazdaságban érdekelt, hisz abból szerez hasznot.

A zöldek meg éppen azt mondják, hogy vissza kell fogni a fogyasztást, tudatosan és gazdaságosan kell fogyasztani környezetkímélően, mert ha nem, akkor bizony VÉGE.

És ebben van is valami.


Nem gondolod, hogy a globális felmelegedés tengerszintemelkedéssel jár? A tengerszintemelkedés nem jár szárazföldcsökkenéssel? Nem lesz kevesebb az élelmiszer, nem lesz klímaváltozás miatt menekültválság, háború? Ezek egyszerű kérdések. Lehet homokba dugni a fejed, meg gyíkbőrűekre, meg háttérhatalomra, meg ufókra, meg akárkikre fogni, hogy ne akarj a kérdéssel foglalkozni, de attól még a következményt neked is viselned kell. Vagy az unokádnak.

Amikor majd az unokáddal beszélsz, akkor is a háttérhatalomra fogod, hogy szarul él, meg a HAARP-ra, amit persze ők irányítanak... Ja hogy ez hogy egyeztethető össze azzal, hogy most a háttérhatalom éppen meg akarja azt az állapotot előzni.


Logika full power forever.

2019. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi van, ha tévednek a zöldek? Kicsit tisztább lesz a levegő, egészségesebb az élelmiszer és a víz, kevesebb állat hal ki, na bumm, de nagy tragédia.


De mi lesz, ha másik nézet téved, és a zöldeknek van igazuk?

A Földnek annyi, nem lehet visszacsinálni.


Én inkább bevállalom a zöldek kockázatát.

2019. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Jól gondolod!
2019. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A pénzelit pont nem akarja, hogy a zöldek belekotnyeleskedjenek a dolgaiba.
2019. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, szerintetek a zöldek tényleg zöldek? Azért van a "fejlett" nyugaton zöld erősödés, mert őket a klím érdekli? Aha.

Szerintem meg nagyon nem látjátok a dolgokat. A zöldek belül vörösek, globalisták.

2019. okt. 16. 11:52
 8/12 Molyember ***** válasza:
76%
Szerintem is a kérdezőnek van igaza. A zöldelit pénzeli a világhatalmat, hogy csökkentsék le a föld hőmérsékletét, mert a belül vörös emberek fel akarják támasztani Sztálint, és mivel ő orosz volt, nyilván a hideget szereti. Minden összevág, napnál világosabb, csak a zöldek által vörös kottából játszó elit pénzzel vakítja el a magukból kifordult, kis hülye lipsiket, aztán azok tök buták, bevesznek minden marhaságot.
2019. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ismét csak azt tudom mondani kedves kérdező, hogy jól látod!!!
2019. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, részben igazad van, de nem ennyire egyszerű a helyzet.


"Tehát ha jól értem, szerintetek a zöldek tényleg zöldek? Azért van a "fejlett" nyugaton zöld erősödés, mert őket a klím érdekli?"


Attól függ, hogy mit értesz "zöldek" alatt. Nyugaton sokkal jobban betalált a környezettudatos tájékoztatás, nevelés, mint nálunk. Előbb kezdték, több energiát és pénzt fordítottak rá, jobban és hitelesebben csinálták - gondolj csak pl. Attenborough filmjeire, amiket a 60-as évek óta készít. A zöldmozgalom a "nép" körében tényleg egyre népszerűbb, igény van rá, hogy ezekkel a témákkal foglalkozzanak. Sok zöld politikus is van, akik hitelesen tudják ezeket az ügyeket képviselni. És persze, mint mindenhol, itt is vannak olyanok, akik csak meglovagolják a választói igényeket.


A "pénzelitnek", ahogy korábban is írták abszolút nem érdeke a zöld fordulat. Nem véletlen, hogy bár már vagy 70 éve tudunk a globális felmelegedésről, és kb 40 éve egyértelmű, hogy jelentős részben mi vagyunk a felelősek érte, mégsem született eddig egyetlen nemzetközi egyezmény sem, amiben KONKRÉT, SZÁMONKÉRHETŐ vállalások szerepelnének. A "pénzelit" nagyon rosszul járna, ha az emberek komolyan vennék a zöldfordulatot, hiszen az a fogyasztói társadalom végét jelentené.


Amiben igazad van: a globális elitre alulról egyre nagyobb nyomás nehezedik, érzékelik a vásárlóik, szavazóik akaratának lassú változását. Ezért pl. sok nagy cég hangzatos és látványos "zöld" intézkedéseket tesz, és jó nagy hírverést csap körülötte, miközben az üzletpolitikája gyakorlatilag változatlan marad. Politikusok detto. Ezt nevezik "zöldre festésnek" - ilyen formán a pénzelit egy része tényleg látszólag zöld színben tér vissza. Ezt viszont ne keverjük össze a zöldmozgalmakkal!


"A zöldek belül vörösek, globalisták" - nagyon nem. A zöld gondolat egyik legfontosabb eleme a globalizációkritika és a lokálpatrióta szemlélet. E mellett jobb- és baloldali gyökerű elemei is vannak, ezért sokan inkább harmadik útként tekintenek rá. Nyugat-Európában a zöldpártok többnyire a baloldali frakciókba ülnek be, mert sok kérdésben (főleg a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásában) közös, vagy hasonló az álláspontjuk. Ettől még nem biztos, hogy baloldalinak tartják magukat. És persze vannak kifejezetten jobboldali gyökerű zöld mozgalmak is. Az USA-ban pl. a természetvédelem nagyon erős patrióta és konzervatív (republikánus) gyökerekkel bír. De itthon nálunk is vannak keresztény zöld mozgalmak (teremtésvédelem pl.).


Szóval, ez nem ennyire fekete-fehér kérdés. Az biztos, hogy egyre többen akarnak változást, egyre többen fogják fel, hogy mennyire komoly a baj, és ez kihat a politikára és a nagy multik viselkedésére is.

2019. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!