Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy Britanniában miért nem a...

Nagy Britanniában miért nem a Brexit-ellenes pártok erősödnek?

Figyelt kérdés
Azt olvasni, hogy ha kicsivel is, de jelenleg a brexitellenesek vannak többen. Akkor hogy lehet, hogy mégis a konzervatívok népszerűsége nő? Talán ez a mostani új választás lesz az emberek utolsó esélye arra, hogy megakadályozzák a brexitet.

2019. okt. 29. 20:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Ott az emberekben van még büszkeség. Ha már egyszer eldőlt hogy lesz Brexit a többség úgy van vele, hogy akkor legyen is, ne táncoljanak vissza, ne csináljanak hülyét magukból.
2019. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem egy nyilvánvalóan rossz döntés mellett nem kell büszkén kiállni, attól még nem lesznek semmivel sem többek.
2019. okt. 29. 20:43
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

#2

Ott van nemzeti büszkeség meg van a demokráciába vetett bizalom. Demokratikusan döntöttek, a többség mellette áll, még ha alapvetően nem is értett vele egyet. Egy normális társadalom így működik.

2019. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bennem is van nemzeti büszkeség, de nem választanék meg egy olyan pártot, amelyik egy olyan irányt képvisel, amelyikkel nem értek egyet. Ettől szerintem még nem vagyok antidemokratikus.
2019. okt. 29. 21:19
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez a kérdés eldőlt, el kell fogadni. Szerintem az az antidemokratikus, amikor a pártok nem fogadják el a népszavazás eredményét. Amikor a Munkáspárt a 2017-es választáson a programjában egyértelművé teszi, hogy elfogadja a népszavazás eredményét, ezen a programon megszavazza őt több mint 10 millió választó, amivel messze a második legerősebb párt lesz, majd pedig próbálják akadályozni a Brexitet, vagy ilyen második népszavazásról beszélni, ami teljesen ellentétes a programjukkal. Na, ez az antidemokratikus szerintem.


Valószínűleg igazad van abban, hogy kis mértékben többségben vannak az országban azok, akik a maradásra szavaztak (volna), vagy utólag azt tartják a megfelelő opciónak. Ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ez a többség azt is akarná, hogy megállítsák a Brexitet. Nyilvánvalóan sokan akik a maradás mellett szavaztak, úgy vannak vele hogy elfogadják a demokratikus eredményt, legyen ennek vége és hajtsák végre azt, amit az emberek megszavaztak. Fordítva nehezen tudom elképzelni, hogy valaki aki a kilépésre szavazott, azt mondaná most hogy inkább hagyjuk az egészet, ne is legyen Brexit egyáltalán.

2019. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha már egyszer el lett döntve népszavazáson, hogy lesz Brexit, akkor pont az egy antidemokratikus dolog, ha ezt akadályozzák. El lett döntve, és kész. Ki kell lépniük. Akinek nem tetszik, az menjen olyan országba, ahol tojnak magasról az ilyen szavazásokra.
2019. okt. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan köztük én is a Brexit ellen szavaztam. Nagyon gusztustalan módon befolyásolták az embereket, de ez most nem ide tartozik. Lényeg, hogy eldőlt, hogy legyen Brexit. Viszont most ott tart az ország, hogy csak a bizonytalanság van. Európa nem nagyon akar velünk már mit csinálni, az USA-val meg még nem sokat kezdhetünk. Közben mindennek az ára megy felfelé és az emberek egyre jobban elszegényednek. A politikusok fáradtak, a nép csalódott. Ebben a helyzetben sokan gondolják úgy, hogy hiába Brexit ellenesek, de lépjünk már ki a...
2019. okt. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt el tudom képzelni, hogy sokan megunták a mostani helyzetet, azt viszont nem gondolom, hogy az átlagember a demokrácia védelmében szavazni a torykra.
2019. okt. 31. 12:14
 9/18 A kérdező kommentje:
*Szavazna
2019. okt. 31. 12:15
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#2,


Sajnos az angol már csak ilyen. Inkább kivágja maga alatt a fát minthogy beismerje, hogy tévedett.


Ott élek, ne tudd meg mekkora shaggfejek.


Klasszikus történetem, hogy az idióta hotel manager azt mondja nem fogadnak el személyi igazolványt, mert a szabályzatuk szerint csak útlevelet fogadhatnak el.


Megkérem, hogy mutassa meg azt a szabályzatot (mivel full tisztában vagyok hogy szabályzat nem lehet törvénybe ütköző... Tehát ilyen szabályzat nem létezik) s természetesen nem tudja megmutatni. Persze hogy nem, mert nincs olyan. Helyette hajtogatja a vélt igazát.

Konkrétan levelem volt a cég HR osztályától, amiben VILÁGOSAN oda volt írva, hogy passport or EEA national ID card, s ENNEK ELLENÉRE hajtogatta a manager, hogy ők csak útlevelet fogadhatnak el.


Ezek még akkor sem ismerik el hogy tévedtek, ha az orruk alá dörgölöd a bizonyítékot.


Ez a fajta büszkeség inkább szánalmas, semmint emberi érték.

2019. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!