Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A feministákat miért csak az...

A feministákat miért csak az zavarja, hogy a vezető pozíciókban kevesebb a nő?

Figyelt kérdés
Ha az baj, hogy kevesebb a női képviselő, államfő, miniszterelnök akkor az miért nem baj, hogy kevesebb nő dolgozik bányákban, gyárakban, építkezéseken stb. mint férfi? Ha egyszer az a baj, hogy a férfi és a nő között nincs semmi különbség, az egészet csak a patriarchátus találta ki akkor hol a felháborodás hogy több férfi végez kemény fizikai munkát (amivel tökre teszik magukat ha hosszú évekig) űzik mint nő?

#feminizmus #nemlétező patriarchátus
2019. nov. 1. 10:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Mert előjogok kellenek nem jogok.
2019. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Jogos a kérdés és az 1. válasz is.
2019. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagyok egy vérfeminista, azért válaszolok. A gyárban, ahol dolgozom, több nő van, mint férfi. Van olyan ismerősöm, aki hegesztőnek tanult, nő. Alig talált munkahelyet, minden munkáltató csak lesett rá. Bányászok, kőművesek, oké. Akkor ülj be egy varrógép elé, csináld ezt napi 10-12 órán keresztül, nézzük meg, hogy mennyire könnyű ez a tipikusan női munka. Ha az "alja" munkát ugyanúgy elvégezzük, mint a férfiak, akkor feljebb is jár a hely azoknak a nőknek, akik ez munkájuk, tudásuk alapján megérdemlik. Csak ez nem nagyon történik meg.
2019. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
10%
Akkor a nagy lepontozás megtörtént, most várom az érveiteket, fiúk.
2019. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
95%
Ez alapvetően a végzettségről szól, nem a szakmáról. Ha egy csoport részesedése a társadalomból 50% és végzettségük megoszlása ugyanolyan, mint a másik 50%-é, akkor valami gond van, ha ez nem mutatkozik meg a munkaerőpiacon.
2019. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"A gyárban, ahol dolgozom, több nő van, mint férfi."


A spanyol kormányban pedig 2/3-os többségben vannak a nők. Tessék, ha az hogy a gyárban ahol te dolgozol cáfolja hogy kevesebb nő dolgozik gyárakban akkor a spanyol kormány cáfolja hogy kevés a női politikus.


"Akkor ülj be egy varrógép elé, csináld ezt napi 10-12 órán keresztül, nézzük meg, hogy mennyire könnyű ez a tipikusan női munka."


Nővér vagyok, én is tizenkét órázom, ez egy tipikusan női munka, ne hidd hogy kevésbé fárasztó mint a gyári munka.


Ettől függetlenül, mind ketten könnyebb munkát végzünk mint a bányai munkások, azt hiszem ezt így kijelenthetjük.


"Ha az "alja" munkát ugyanúgy elvégezzük, mint a férfiak, akkor feljebb is jár a hely azoknak a nőknek, akik ez munkájuk, tudásuk alapján megérdemlik."


Egyet értünk, azoknak a nőknek, akik ez munkájuk, tudásuk alapján megérdemlik. Nem azoknak akik amúgy nem rendelkeznek a tudással de kvóta miatt épphogy becsúsznak.


"Csak ez nem nagyon történik meg."


És ezt csak arra alapozod, hogy kevesebb a nő a felső pozíciókban? Abba nem gondoltál bele, hogy ez azért van mert eleve több férfi próbál meg elhelyezkedni a politikában mint ahány nő?


Mondd csak, szerinted is kvótával kellene ezt megoldani? A kvóta nem éppen az ellenkezőjét bizonyítja annak az állításnak, hogy nincs különbség a nemek között? Elvégre ha tényleg nem lenne semmi különbség és csak a patriachátus találta ki az egészet, ugyan annyi nő választaná ezt a szakmát és akkor kvóta nélkül is ugyan annyi nő lenne felső pozícióban, vagy talán tévedek?

2019. nov. 1. 13:48
 7/36 anonim ***** válasza:
87%
A 3-as megadta a választ arra, milyen egy feminista, hogy gondolkodik. Csak az ő egyoldalú szemszöge létezik. De az összes ilyen "aktivistával" így van. A fizetések közti különbségnek pl. az az oka, hogy többet is dolgoznak a férfiak, jobban (lásd pl. sportolók), túlóráznak, utaznak, kockáztatják az életüket, eltartják a családjukat, stb. Mindebből annyi jön le a feministáknak, hogy a férfiakat eleve magasabb fizetésért veszik fel takarítónak.
2019. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
19%

Írtam, hogy nem vagyok feminista, nem értek egyet a kvótával én sem, de azzal sem, hogy valaki elől elvegyék a lehetőséget a neme miatt.

A bányászattal példálózik mindenki, ha feljön ez a téma, de mégis, hány bányász dolgozik ma itthon? Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy Amerikában bezzeg 70 évvel ezelőtt a néger rabszolganők is szedték a gyapotot, az is kemény meló volt. Biztos, hogy ma is vannak még olyan kistermelők ott, akik most is emberrel csináltatják, nem gépekkel.

Nem tudok pontos adatot azzal kapcsolatban, hogy milyen arányban készülnek az emberek politikai pályára, de az nagyon gyanús, hogy ekkora a különbség.

A nők ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak, nem értem, miért alapvető, hogy mi maradjunk szépen meg a helyünkön, ők majd vezetik a világot. Nagyon sok nő van, aki nem az egyenjogúság nevében dolgozik, hanem azért, mert a férfi nem keres eleget. A világot a férfiak tették ilyenné. Viseljék a következményét.

2019. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"A világot a férfiak tették ilyenné. Viseljék a következményét."


Szóval nem vagy feminista, csak szexista, értem. Köszönöm.

2019. nov. 1. 15:22
 10/36 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagyok az, de ez az igazság. A világot a férfiak irányítják, nézz körül. Legyen szó művészetekről, tudományról, politikáról, mindenhol férfiak. Szerinted reális, hogy ennyivel tehetségesebbek?
2019. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!