Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Gréta...

Mi a véleményetek Gréta Thunbergről, nektek nem idegesítő ez a szituáció?

Figyelt kérdés

Oda állították ezt a szegény autista kislányt és bevették a politikába és amilyen idegesítően agresszívan beszélt egyszerűen kiborultam engem ez a lány nagyon irritál, nektek mi a véleményetek róla?


A másik egy olyan téma ez ami szerintem eléggé vitatott. Sokak szerint, sok tudós szerint kicsit túl van hisztizve, pl. többször tévedett illetve hamis eredményt adott az IPCC


[link]


2019. dec. 8. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Nekem nem.
2019. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mennyire hamis ez az egész Grétácska dolog:

[link]

2019. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

"Hogy mennyire hamis ez az egész Grétácska dolog:"


Valószínűleg Gréta nem is tudott erről. Nagyon ne nézzük ki belőle, hogy szervezője a saját eseményeinek, inkáb csak szereplője.


Engem idegesít a dolog és féltem is a lányt, mert ekkora nyilvánosságot ált. nem tud kezelni egy gyerek, sokszor a felnőttek sem.


Egyetlen pozitívuma a dolognak az, hogy úgy tűnik ez tényleg jobban megmozgatja a fiatalokat, márpedig ez az egyik leglustább generáció, amit eddig kitermelt az emberiség. Persze, ők is elmennek majd dolgozni, meg kiállnak dolgokért, de ez nagyon lekorlátozódott az online világtérre, ami pl. hihetetlen hülyeségeknek is forrása egyben (hogy sok példát ne mondjak pl.: az antivakcinások terjedése).

2019. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem tud róla? Egy olyan dologban nem kompetens, amiről kampányol? Akkor mi alapján nyilatkozik bármit is ebben a témában?
2019. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

"Nem tud róla? Egy olyan dologban nem kompetens, amiről kampányol? Akkor mi alapján nyilatkozik bármit is ebben a témában?"


?? Mert te tudtad a hír előtt, hogy ha vitorlással mész Amerikába, akkor majd utánad küldenek 5 másik embert repülőn?


Arról beszélek, hogy vagy Grétának, vagy egy stábtagnak eszébe jutott, hogy menjenek hajóval, mert az jobb (és tényleg jobb), csak ezt a kínos háttérinformációt nem adták a tudtára a csajnak.


És egyébként is milyen kompetenciáról akarsz te beszélni? Még a Grétát támogató sötétzöldek sem mondták egy szóval, hogy a kiscsaj kompetens lenne ilyen dolgokban, csak örülnek, hogy ilyen figyelmet kapott egy környezetvédő fiatal.


Lehet lepontozni, de túlgondoljátok az egész témát és irreális elvárásokat állítotok fel.

2019. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

"szegény autista kislány"-őőő ez a csaj lassan 17 éves és nem autista, hanem Asperger szindrómás, ami igazság szerint senkit se érdekelt addig míg ismert nem lett -az aspergeresek többsége sehogy sem különíthető a többségtől, csak különcök, sok ma is dolgozó, családos ember van, aki aspergeres, mégsem "beteg családapának/anyának hívják" így csak az őt bíráló sajtótermékek nevezi, hogy hiteltelenítsél (más néven ezt karaktergyilkosságnak hívják).


Túl van hisztizve? Vicces, hogy pár szerencsétlen megpróbálja megmagyarázni, hogy a globális fölmelegedés, ami úgy mindenkit érint az túl van hisztizve. A probléma fő oka, hogy senki sem foglalkozik vele, éppen az, hogy szinte alig foglalkoznak vele. A rémisztő, hogy meg lehetne állítani a folyamatot, és jelenleg is megvan hozzá a technológia és a módszerek, csak akarat nincsen. Ehelyett most reménykedünk, hogy miközben fenntartjuk a gazdasági növekedést, közben remélhetőleg nem pusztítjuk számunkra élhetetlenné a bolygót.

2019. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

a fiatalokat sem mozgósítja sehogy...ha ez történne, akkor már egy fokkal jobb világban élnénk...csak pont annyira komoly ez is, mint az egész "Gréta mozgalom".


Bpesten is kimentek tüntetni, jó buli volt, barátok is mentek, rajzoltak transzparenseket...aztán vége lett, elmentek a plázába és visszatértek ugyanahhoz az életmódhoz, ami ellen tiltakoztak...valószínűleg a karácsonyi kívánságlistáról sem húzták ki a legújabb ájfont, ami egy 1 vagy 2 éves telefont vált le...és még lehetne sorolni.


ha komolyan megmozdult volna a fiatalokban valami, akkor ez a dolog nem így állna...

2019. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

6. Nézd meg a másik oldalt és el lehet picit gondolkodni a dolgokon..... Nagyon érdekes videó..


[link]

2019. dec. 8. 20:57
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Most ez fog menni pár napig? Lerágott csont a téma.
2019. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%

Voltam vásárolni. És az apuka a gyerekével együtt vették elő a textil szatyraikat és abba szedték a kimérendő termékeket és nem a műanyag zacsiba.

Szerintem Gréta az ilyeneknek örülne. És nekem is szívmelengető volt, hogy az apuka tanította a gyerekét a tudatos viselkedésre.


Hiszek abban, hogy a Recycle helyett a felhasználás visszaszorítása a jelentőségteljes megoldás a műanyag csökkentésre.

Hiszek abban, hogy jó időben a bringázás biztonságos és környezetkímélő.

Hiszek abban, hogy, ha lenne több munkahely vidéken, nem kéne annyit utazni és csökkenthető lenne a szénlábnyom. Látom azt is, hogy ez kicsit sem érdeke semmilyen kormánynak, semmilyen hatalomnak, semmilyen cégnek. A világ a városiasodás felé halad és központosodnak a munkahelyek a lakhatatlan helyekre.

Hiszek abban, hogy otthon termesztett zöldség-gyümölcs olcsóbb, egészségesebb és környezet kímélőbb, mint a külföldről hazánkba szállított.


Abban is hiszek, hogy mindenkiben lehet hibát találni, azt felnagyítani, vagy valaki másnak a felelősségét áthárítani, hogy mást rossz színben tüntess fel. Ha ez nem lenne így, nem lenne politika.

2019. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!