Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a YouTube sunyi cenzúrája?...

Ez a YouTube sunyi cenzúrája? Más is észre vette már? Már paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy használom a YouTube - ot, hogy kijelntkezve nézek alapból videókat, de ha hozzá szeretnék szólni valamihez, vagy like - ot adni, akkor bejelentkezem, mert az kell hozzá ugyebár. Észre vettem, hogy néha nem válaszolnak a hozzászólásokhoz fűzött kommenteimre. Kijelentkezdem és megnéztem, hogy olyan módban mit mutat a komment szekció. A válaszom sehol sincs az adott komment alszekciójában. Belépek ott megint úgy mutatja, mintha el lett volna küldve. Kilépek, megint sehol, a másik nem válaszol rá, tehát lényegében a YouTube, az én szemszögemből nekem úgy mutatja, mintha ki lenne írva a kommentem, de közben nincs, mert csak én látom. Lényegében nem lehet tudni, hogy mikor küldi el valóban és mikor csak "átver". Nem használok trágár szavakat benne. Ez valami sunyi cenzúra akar lenni? Az oldal legutóbbi húzásai után nem lennék meglepődve.

2019. dec. 27. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez neked új?


Nem csak a youtube él ezzel a módszerrel.

2019. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld ki másik csatornán is! A csatorna tulajdonosa többféle beállítás közül választhat. Talán olyan is van, ahol minden egyes hozzászólást engedélyezni kell.
2019. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Én most megnéztem az én kommentjeim látszódnak.
2019. dec. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Dolgozik a nyugati szólásszabadság ugye...
2019. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én inkább arra tippelnék, hogy neked van úgy beállítva a google fiókod (mivel a youtube a google tulajdona), hogy azonosítás nélkül nem lehet látni a hozzászólásaidat.
2019. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Több fiókról is kipróbáltam már. És nem mindig van ez, csak bizonyos kommenteknél. És eléggé úgy néz ki, hogy valaki kedve szerint válogatja, hogy mit jelenít meg az oldal és mit nem, mert nem véltem hasonlóságot felfedezni az esetek között. Angol és magyar kommentel is történt már ez, van hogy egy másik fiókkal belépek, arról elküldi, aztán viszont később meg arról nem küldi el. Van hogy egy kommentem javítom helyesírási hiba miatt, aztán ugyanúgy eltűnik és csak nekem látszik, ha be vagyok lépve.


Ez főképp azért idegesítő, mert nem lehet érdemi vitát, vagy eszmecserét folytatni, mert nem tudod, hogy mi jut el a másik emberig. Volt már nálam, hogy a fazon már teljesen ki volt akadva, hogy "dehát elküldtem a linket, nem látod?", közben meg semmi nem jött.


Akkor legalább kiírnák, hogy ezt bizony nem fogjuk elküldeni, mert téged most monitorozunk vagy mittudomén, nem pedig "hozzászólás hozzáadva" aztán meg csak én látom.

2019. dec. 28. 01:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Feltöltő beállíthatja a videóján, hogy:

-Minden megjegyzést megjelenítsen

-Kifogásolható megjegyzések visszatartása

-Minden megjegyzés visszatartása


Aztán, ha a feltöltő úgy gondolja, akkor engedi. Youtube-nak semmi köze ehhez.

2019. dec. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Milliószor tapasztaltam már meg azt is hogy csúnya szavak nélküli teljesen normális kommentemet törölt ki az algoritmus.

Jobb lesz ha megszokod,ami itt nálunk a NER az ott nyugaton a neo marxista mindent uraló mainstream média és cenzúra világa. Menj fel egy Guardianra, BBc-re, euronewsra, vice newsra meg a többi liberális médiumra szét vannak cenzúrázva. Utálom Orbánt de marha vicces amikor ez az elit osztja kin szólásszabadságból.

2019. dec. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
A youtube és a facebook élen jár a cenzúrában, utóbbinál is rendszeres, hogy nem lehet minden kommentet elolvasni.
2019. dec. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én ilyet nem tapasztaltam, sőt gyűlülködő és rasszista kommenteket is megjelenít, amiket csak azután töröltek miután jelentettem.
2019. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!