Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trieszt városa nem járt volna...

Trieszt városa nem járt volna jobban, ha inkább Szlovéniához csatolják?

Figyelt kérdés

Tudom, akkor még Jugoszlávia volt, de mind a jugoszlávoknak, mind később a szlovéneknek a legfontosabb kikötővárosa lenne, míg jelenleg Olaszországban csak egy a sok közül. Arról nem is beszélve, hogy máig elég izolált, hiszen szinte teljesen körülzárja Szlovénia.

Tudom persze, a lakosság nagy része olasz, de azért árnyalja a képet, hogy akkoriban nagyon nagy szlovén kisebbség is élt arrafelé, ráadásul a nagy döntéshozókat sosem érdekelték valójában az etnikai határok (lásd Magyarország és Trianon).

Schengen ide vagy oda, a város (annak ellenére, hogy Olaszországon belül az egyik legfejlettebb még most is) hanyatlik: egyre kevesebben lakják, egyre inkább elöregedik a népesség.



2020. jan. 9. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2020. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ha Szlovéniához csatolják akkor 50 évvel el lenne maradva.
2020. jan. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Trieszt és Koper hovatartozásának kérdése a világháború után évekig húzódott, nem hiszem hogy ma bele lehet kötni bármibe is.

Bejártam a környéket a nyáron, "hanyatlást" nem láttam, viszont mindenfelé kétnyelvű feliratok és táblák, autósztrádák, €-övezet, schengen, tökéletes példája annak hogy az EU milyen pozitiv hatással van a régmúlt sérelmek gyógyítására és egy többnemzetiségű régió fejlődésére.

2020. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
46%
Szerintem ez nem oszt, nem szoroz
2020. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jártam Triesztben és Koperben is sokat, egyértelmű a különbség Koper javára. Trieszt elég elhanyagolt képet mutat, a 20 éve folyamatosan válságba levő Olaszorságon belül egy izolátum és a helyi politika meg az évszázados sérelmek pont elegem arra hogy Trieszt ne tudja a régi helyét visszaszerezni (mondom ezt teljesen olaszbarátként)... Talán most beindul valami, talán a magyar kikötőt se b****ák el de azért alapvetően egy romhalmaz a fél város. Osztrák kikötőben épült ami már sose lesz, akárhogy nosztalgiáznak a helyiek a Monarchia vagy a Szabadváros után... (Triesztben függetlenségi párt is van, a városi közgyűlésben, szóval nem egy viccpárt...) de ne legyen igazam mert egy fantasztikus hely.

A szlovének meg kb az egész térséget leiskoláznák ha lenne egy Kopernél is komolyabb kikötőjűk, nem véletlenül maradt Olaszországban az a hely. (Még ha szigorúan vesszük, Olaszországhoz sose tartozott 45 előtt...)

2020. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni, hogy Garibaldi és a Savoyaiak hogy voltak képesek egy ilyen széthúzó országot, mint Olaszországot egységesíteni.


Annyira sem közös nincs egy velenceiben, nápolyiban és szicíliaiban, mintha teljesen külön világok lennének ezek a helyek.

2021. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!