Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Unió két legfontosa...

Az Európai Unió két legfontosabb tagja Németország és Franciaország?

Figyelt kérdés

2020. jan. 12. 21:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
4%
10 es arra várnod kell mert csak a rendszerváltás után indult meg az eredet kutatás. Az már biztos hogy honfoglalás nem 895 nem kezdődött, az a vége volt. De egyre inkább valószínű hogy a hunoktol elszakadt törzs a magyar és a nyelvi rokonság a finnugorokkal azért lehetséges mert atvettük a korábban itt élő néptől az avaroktól. De érdekes mód, nem magyarok jönnek elő ezzel hogy ősi nép a magyar, hanem külföldiek. Vagyis ez nem magyar álláspont. Nem érzed hogy a magyar történelem eleje tiszta katyvasz? Az ősi nép kifejezést megerősíteni de cáfolni se tudjuk, mert ezeket a dolgokat a dualizmusba félresöpörték a birodalmi egység érdekében nehogy ilyen magyar felsőbbrendűséget hirdető eszme jelenhessen meg ami függetlenséget követelne meg, mint ami egyszer mégis történt de végül kudarcba fulladt mert megvontak minden pénzbeni fizetést.
2020. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4%
Közbe megtaláltam, michalangelo naddeo állítja az ősi nép kifejezést, nevéből gondolom ralehet jönni hogy olasz. Aki 10 ezer évről beszél. Ebből a szempontból görögök olaszok már nem mondhatóak annak.
2020. jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Kérdés, ez a bizonyos Naddeo mennyire volt kompetens eme területen.
2020. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
13 as én még nem ellenőriztem le, de ha neked van időd akkor nézd meg aztán ítélkezz, mert elvileg évtizedek óta kutatja a magyar múltat. De látatlanban nagyobb hitelt neki mint a mostani magyar hivatalosnak elismert dolgoknak, mert egyértelmű hogy amit tanítanak az hibás, még az ezeréves ünnepség időpontját is politika mentén választották ki. Na akkor most melyik fel inkompetensebb? Magyar történetírás értelmetlen sületlenségnek tűnik ha nem gondoljuk hogy a dolgok másképp történhettek. De ha már egy külföldi személy előadásokat tartott erről és még könyve is írt akkor szerinted badarság? Vagyis könyvet nem igazán szoktak csak úgy írni emberek. Vagy szerinted miért van az hogy a honfoglalás az utóbbi 30 évben kezdtek csak felülvizsgálati? Genetikai vizsgálatok szerint a honfoglalás kori magyaroknak csak 30% a rendelkezett Ázsiai génekkel például. Ha annyira okosnak vagy mint hiszed akkor nem írnál ilyet, előbb néznéd meg hogy miről van itt szó, de te nem, egyből inkompetensnek kell nevezni, ezzel elárultad borzasztó tudatlanságod csak az lehet szerinted igaz amit te hiszel. Pont mint a románok többsége, bekajálják szépen a román történelmi ferdítéseket és csodálkoznak hogy miért beszélünk mi teljesen más dolgokról, amit történelem könyvekbe tanultak, az már régen rossz ha valaki mindentudását iskolai történelem könyvekre alapozza. A művelt emberek azért műveltek mert képesek beismerni saját tévedésűket és elfogadni hogy rosszul gondolták és változtatni az eddigi hozzáállásukon, ez hiányzik a legtöbb emberből.
2020. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

"Európa nagy múltú nemzete a miénk.'



Ezt magyarázd el az olaszoknak és a görögöknek is, ha ráérsz :D"


Olaszország 1861-ben alakult meg, Görögország meg 1830-be lett független az Oszmán Birodalomtól, hát persze Magyarország elbújhat a több mint ezer évével. Én úgy tudom egyedül Franciaország nagyobb múltú nemzet, legalábbis a hivatalos történelemoktatás szerint, kb ötven évvel, de ezt könnyen felboríthatja a kettős honfoglalás elmélete.

És ha jössz az Osztrák Birodalom része volt Ausztria, az a gond lenne azzal hogy a Habsburg uralkodók végig megkoronázták magukat magyar királynak, kivétel II.József képez, de megis lett ennek az ára hogy utált uralkodó lett hamar.

2020. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

#15

Csakhogy én azt a Római Birodalomra -illetve annak kultúrájára, örökségére- és az ókori Hellászra értettem.

2020. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%
16-os ezeknek aligha van közük a modern államalakulatokra, főleg hogy pont barbártörzsek végigrabolták és azok települtek és ezek szilárdultak meg, én egy ellenséges viszonyú népeket mely elfoglalta a másikat nem igazán mondanék örökségnek, hanem rablásnak, a barbár államalakulatok igaz hogy felhasználták a rómaiakat hatalmuk megszilárdítása érdekében de az asszimiláció a rómaiakat érintette. Az ókóri hellász meg nem volt egységes államalakulat, az egyetlen egységes országot is csak makedón csinálták meg, de hamar szétbomlótt. Ennyi erővel lehetne mondani hogy a németek a germánok leszármazottai, ezt az ágat Himmler erőltette nagyon, de tévesen, mivel a germán népeket csak általánosításba használták, valójában különböző törzsek voltak. Meg én egyébként is a magyarokkal kapcsolatban eddig háromféle teóriát találtam amelyek logikusak, leírtam kettőt, az eggyik szerint több honfoglalás lehetett, másik tudod az olasz Naddeo (ezt még nem ellenőriztem le, de külön könyvet és prezentációkat tartani nem nagyon szoktak csak úgy átverésként csinálni azért, legalábbis szerintem), a harmadik szerint a hunok 17 törzséből leszakadt 7 törzs vagyunk, vagyis hunok, de a hun kifejezés helyett a szkíta kifejezést használják. Annyira nincs konszenzus, mert ezek az új teóriák az eddig nem nagyon használt korabeli írásokra hagyatkoznak, főleg külföldire, amit elvileg eddig nem vettünk elő.
2020. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Látva a válaszom értékelését elég szomorú vagyok hogy a magyarok mennyire a tudatlanság mesterfokán állnak. Csak lepontozni tudnak, de arra képtelenek hogy vitára szálljanak, csak a gyengék módszere ez, és leírtam hogy ezek teóriák, nemértem miért kell lepontozni az ilyeneket, főleg hogy ezek mögött komoly kutatások állnak, például László Gyula aki bár meghalt, de ő kezdte el és Széchenyi-díjas történész. Aki így reagál az elég szomorú. Az ilyeneknek csak egy dolgot üzennék: Gratulálok hogy ide jutottál, nem tudsz vitázni, csak piros lepontozó zombi lettél.
2020. jan. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!