Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A fiatal cigányokat mennyire...

A fiatal cigányokat mennyire sikerül oktatni, képezni Németországban, Franciaországban az államnak, alapítványoknak, segítőknek?

Figyelt kérdés

Lehet arról tudni valamit arrafelé milyen eredmények vannak? A cigányok hány százaléka végez el középiskolát, hány százalék tud érettségit is szerezni vagy főiskolára/egyetemre bejutni, ilyen végzettséget szerezni?


Nyugaton kisebb a cigányok aránya, mint Kelet-Európában, a Balkánon, de arrafelé is vannak tapasztalatok, becslések szerint Németországban 120 ezer, Franciaországban 500 ezer cigány/roma él.



2019. máj. 10. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Mit sem ér az oktatás ha otthon ugyanazok a körülmények mint a balkáni cigányoknál? Melyik nap láttam egy német riportot (youtubon: "no go zone Duisburg zigeuner", több német városban élnek tömöritve, NO-GO zonákban, ugyan olyan volt mint egy román tömbháznegyed ahol a cigányok vannak többségben, csomo szemét a tömbház elött: matracok, háztartási gépek stb. szétdobálva az ablak elött, segélyekből meg vasazásból, meg még ki tudja miből élnek.

Na egy ilyen környezetben lévő gyereket taníthatbak bármire, bárhol, ha miután hazamegy épp egy mosogép motort kell szétszednie, hogy kiszedje belöle a rez drotot.

2019. máj. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
79%
A cigány ugyan olyan bárhol legyen.
2019. máj. 10. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Oda kellene őket adni a kínaiaknak. Azok betörnék őket, ne aggódj. Vagy így, vagy úgy.
2019. máj. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Kb. mint errefelé.
2019. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Tökmindegy hol vannak, lehet ezeket tanítani, de tök felesleges, egyszerűen kijön a vérük. Tudom, mert én is szemtanúja vagyok egy ilyen helyzetnek.
2019. máj. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Fél Románia kint dolgozik nyugaton, és mint tudjuk látjuk azok is azok. Kevés lesz az a 120 ezres nímet szám. Egyébként ugyanazt csinálják mint otthon. Épp csak nem rottyantanak az út közepére. És még büszkék is rá. Timisoarábu. Csak meg kell nézni egy pihenőt utánuk.
2019. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!