Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A sikeres brexit miatt szétesh...

A sikeres brexit miatt széteshet az unió?

Figyelt kérdés

Most hogy a britek,az alapítók egyike kiléptek az unioból bárki kiléphet.


Mi magyarok is erősen húzunk a kilépés irányába az unió birodalmi törekvései és soros az európai parlament fölötti hatalma miatt.


Az unió éveken belül megszünik?



2020. febr. 2. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Szét fog esni az unió, de nem a Brexit miatt. Az csak az első állomása volt egy elkerülhetetlen folyamatnak. Sajnos mi magyarok egyáltalán nem húzunk a kilépés irányába, pedig számunkra különösen hátrányos a tagság.
2020. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Magyarország kilépésével konkrétan nyerne az EU, megszabadulna egy pénznyelőtől, és annak szovjet ügynök kormányzatától.
2020. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Sikeres?

Mi volt abban siker, hogy 2016 óta húzzák az egész történetet és még most is jövő év elejéig lényegében véve az eddigi mederben folyik minden tovább, mert csak most kezdődnek a tárgyalások a későbbi viszonyról az EU és Nagy Britannia között.


Szerintem mindenki ki fog várni és attól függően, hogy milyen gazdasági eredményeket tudnak elérni a britek fogják sikeresnek vagy épp sikertelennek megítélni azt, hogy kiléptek.


Ugyanakkor még ha be is indítana egy ilyen szétesési folyamatot az is hosszú éveket, évtizedeket venne igénybe.

De mindenképp egy jó időpont lehet arra, hogy az EU-s országok átgondolják, hogy mit is akarnak igazából és hogy tegyenek lépéseket ennek az irányába, mert az hogy minden ország bedobja a közösbe a GNI 1%-át az se nem integráció se nem szétesés.

2020. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem alapitó tag, ez tévedés, és Nagy Britannia uniós történelme sohasem volt a legstabilabb, a Brexit egy régóta jelen lévő benső politikai ellentét végére tett pontot. Az ország soha nem is volt az Eurózóna része.


Magyarország mindemellett az unió fontos tagja, 10 millió állampolgárral, akik jól képezhetőek és szorgos emberek. Emellett sokat adunk a müvészeti és kultúrális életbe.

Ezeken a minőségi jelzőinken természetesen ront az aktuálpolitikai helyzetünk, hiszen ők komminikálnak a nevünkben és rengetg hasznos EU-s forrás vész kárba.


Ha azokat jó helyre pakolták volna az elmúlt hosszú évek során, sokkal jobb helyzetben lennénk jelenleg és a szkeptikus hangok is alacsonyabbak lennének.

2020. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Úgy értettem, hogy sohasem volt az UK az Eurózóna teljeskörü tagja, lévén soha nem váltottak pénznemet sem.


Ez kimaradt.

2020. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
hm.az egesz vilag,poitika,unio,usa,viccc,itt minden penzrol szol,de minden,csak arrol,hiaba torod fejed mindenrol,itt a vege mindig a penz ,csak az szamit,
2020. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Már széthullott az a tákolmány.
2020. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 meszike91 ***** válasza:
Ők nem voltak alapítók.
2020. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog az unió éveken belül megszűnni, a briteknek is 2 év kellett hogy a megszavazott kilépésük valósan megtörténjen és még 1 év amíg el is szakadnak - ha sikerül.

Ez most egy esély arra hogy a döntéshozók és a tagok, választópolgárok is átgondolhassák, mit is akarnak. Változtathatnak és akár egy olyan közösség is létrejöhet ami jobb volt mint valaha. Egyenlőre nem ennek látszanak a jelei, de az esély erre is megvan.

Változásra csak a következő eu választás előtti kampányban lehet majd számítani. 2024-re már látszani fog hogy a briteknek hogyan sikerült a kilépése. Addigra több parlamenti választás is lezajlik majd EU szerte és kicserélődhetnek kormányok akár a gazdasági helyzet, akár a migráció okozta változások miatt. Ahol meggyengülnek azok a politikai erők akik jelenleg vannak hatalomban és az EU azon politikáját folytatnák, ami miatt a britek kiléptek - ott még ők is megpróbálnak majd másképpen beszélni hogy szavazókat szerezzenek. Ha pedig az EU parlamentjáben másféle politikai erők kerülnek majd többségbe, akkor gyökeresen változtathatják meg az EU irányvonalát, tevékenységét - és akár vonzóbb is lehet az emberek számára.

Majd meglátjuk, mert a britek sikeressége megerősíthet sok olyan mozgalmat amiről ma még alig hallani, hiszen a nagyon demokratikus és nagyon szabad német, francia sajtóban ezek nem kaphatnak hangot - hogy miért is ott a legalacsonyabb az uniópárti emberek aránya. Mert a valóság az, hogy itt, az újonnan csatlakozott és most renitensnek, ez ellenesnek kikiáltott országokban magas az uniópártiak aránya és a régi tagállamokban meg alacsony.

Ne várj látványos és gyors dolgokat! A következő 2 évben a britek kínlódni fognak az átállással, közben az EU belső folyamatai nem sokat változnak majd. A tagországokban ha lesznek politikai változások, az fog meglátszani majd a saját parlamenti választásaikon és az unió legfontosabb döntéshozó szerve, a miniszterelnökök tanácsa fog esetleg más összetételűvé válni - így másféle irányt megszabni. De 2024-ig nem lesz újabb jelentkező a kilépésre, legfeljebb utána, ha az akkori uniós parlament sem a kedvük szerint fogja megváltoztatni a dolgokat.

2020. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, eddig is kiléphetett bárki, ez benne van a szerződésben.


Az, hogy egy ország a kilépése után sikeres lesz, nem garancia arra, hogy egy másik tagállamnak ugyanúgy sikersztori lenne a távozás. Nem kéne elfelejteni, hogy a UK már alapból egy különcködő tagállam volt: nem volt az eurózónában és a schengenben például, így azért sokkal egyszerűbb kiválni. Egyszerűbb, bár látjuk hogy így sem volt egyszerű az ír határ miatt. Most akkor képzeld el, hogy mit csinálna egy Franciaország, ami 5 EU országgal határos, és még a valutakérdést is meg kéne oldaniuk. Aztán a sikeresség persze attól is függ, hogy milyen irányba mozdul el az adott ország a kilépés után. Jó vezetéssel lehet sikeres egy ország, de akkor meg felmerül a kérdés, hogy maradva az EU-ban nem lett-e volna még sikeresebb? Nagy-Britannia a népszavazás előtt az egyik legjobban teljesítő gazdaság volt, ha ezt esetleg sikerül elérniük újra több évnyi stagnálás és bizonytalanság után, akkor az sikernek számít majd?

2020. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!