Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok azért ünnepelték...

Az osztrákok azért ünnepelték annyira az Anschluss-t, mert tényleg nácik voltak vagy egész egyszerűen csak egyesülni akartak a németekkel?

Figyelt kérdés
Az Anschluss gyakorlatilag Ausztria-szerte hatalmas örömünnep volt, mindenütt hatalmas tömeg fogadta a bevonuló német csapatokat. Azért volt ez a nagy öröm, mert az osztrákok nagy része náci vagy egyszerűen csak örültek, hogy végre évszázadok után egyesülhetnek a németekkel? Szerintem inkább az utóbbi.
2020. febr. 26. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is.
2020. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Te szegény boldogtalan! Mikor voltak az osztrákok "egyesülve" a németekkel?
2020. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

A német nemzetállam 1871 óta létezik, noha német nemzeti érzés ezer éves. Független államokból jött létre a II. birodalom. Szászország, Bajorország stb. alkotják. Az osztrákok nem tartoztak soha sem az I., sem II. birodalomhoz.

Ausztria is megszenvedte az első világháborút, területeket is vesztett. Hitler bácsi hamis ígéreteinek egyesek bedőltek, mint ahogyan maguk a németek is.

2020. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Ausztria gyakorlatilag már 1933 márciusától klerikálfasiszta államként működött. Engelbert Dollfuss magához ragadta a törvényhozási hatalmat és felszámolta a nemzetgyűlést.

Ez ment az Anschlussig, szóval az osztrákoktól nem volt idegen a szélsőjobb.

2020. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Kíváncsi vagyok, hogy miért lettem lepontozva, amikor semmi olyat nem írtam, ami nem igaz.
2020. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hollófernyiges ***** válasza:
39%
Én nem pontoztalak le, de az osztrákoknál eléggé üldözték a náci pártot (megvolt rá a jó okuk, 1932-ben (?) fegyveres puccsal akarták megszerezni a hatalmat, de elbuktak). Igaz a rendszer eléggé jobboldali és tekintélyelvű volt és aztán erős német nyomásra mégiscsak adniuk kellett némi mozgásteret az NSDAP osztrák szárnyának. A náci pártnak nem volt túl nagy támogatottsága, inkább a nemzeti egyesülést ünnepelték az Anschlussal.
2020. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Mert jobb egy nagyobba tartozni de nem volt mindenki elragattatva elég vegyes véleményen voltak erről az osztrákok. Na meg Hitler is osztrák volt ezért könnyebben emésztették meg a dolgot. Igazából ezért is akarta ő ezt mert gyakran felrótták neki hogy nem német származású, a két ország egyesítésével
2020. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Erdély is örült amikor visszaadta nekünk hiti.
2020. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

#6

Nem erről beszéltem, hanem hogy az osztrák társadalomtól nem állt távol az autokratikus jobboldali gondolkodás. Amikor a német hadsereg bevonult és Hitler támogatásával Seyß-Inquart átvette a hatalmat, az egyáltalán nem jelentett az osztrákok számára akkora megrázkódtatást, mintha az mondjuk egy szociáldemokrata gondolkodású néppel történt volna meg. Az ausztrofasizmustól csak egy kis lépést kellett tenni a nácikig.

2020. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

#8

Erdélynél közreműködött Mussolini is, ne hagyjuk le a listáról.

2020. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!