Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Gondozóként 3-9 hétre szoktam...

Gublug kérdése:

Gondozóként 3-9 hétre szoktam Angliába kijárni dolgozni, vajon ekkor is kell letelepedést kérnem?

Figyelt kérdés

Alkalmanként járok ki de folyamatosan, csak egy-egy megbízás után hazajövök pihenni. Be vagyok jelentve, van kinti TB számom és bankkártyám. A posta címem az ügynökségem címe.

Magyarországon tervezek élni a jövőben, csak kint keresem meg a házra valót, amit itthon akarok venni. Kb. 2-3 évet tervezek még kint lenni.

Vajon ekkor is kell letelepedést kérnem?

Mi történik ha nem kérek és 2021. jún. 30 után is kint dolgozok?

Hol látom, hogy van e állandó tartózkodási/belépési engedélyem vagy lakcím igazolásom?


Nem vagyok ún. "Határ menti ingázó munkavállaló" sem, hiszen van UK lakcímem (az ügynökségé).



2020. márc. 2. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkavállalási vízum kell majd. Letelepedési engedély csak akkor kell, ha hosszabb időre jössz ki.
2020. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De elméletileg az állam nem tudja, hogy nem lakom ott. Hisz van címem. Tehát le is telepedhetnék papíron, nem?

Bár fogalmam sincs mit jelentene az a Magyarországi viszonyaimra nézve.


A vízumos választ köszönöm.

2020. márc. 2. 17:27
 3/11 A kérdező kommentje:
A vízumért meg mindig fizetni kell majd, hm?
2020. márc. 2. 18:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a határnál már csak útlevéllel tudsz makd beutazni illetve kiutazni, így a rendszerben lesz, hogy mennyi időt töltesz itt kint.

Akiknek meg dolgozol gondozóként , ők nem feketén alkalmaznak, hanem ők jelentik. Szóval tudni fogják.

Brexit lényege pont az, hogy mindenki aki kint dolgozik regisztrálja magát vagy kérjen munkavállalási vízumot.

Én kint élek, nekem már van határozatlan idejű letelepedési engedélyem.

2020. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2020. márc. 2. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Hány hónapot töltesz kint egy évben?

Settled vagy pre settled státusz nélkül nem fogsz tudni dolgozni.

Vízum kell majd.

2020. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os: Te most az 1-es 4-es vagy?


Kb. fél évet szoktam kint tölteni. Összevissza összesen.

De ha jól értem azt mondod, hogy dolgozni tudok akkor ha:

van pre- vagy settled státuszom

vagy

vízumom.

2020. márc. 4. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megvan a hat hónap egy évben akkor kérjél pre settled státuszt és akkor tudsz nyugodtan dogozni, mert egyébként vízumot nem igazán kapnál
2020. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miert ne kapnek vizumot ha bejelentett munkam van, tobb mint ket eve ott dolgozom, es a Care szektorban vagyok?
2020. márc. 6. 10:25
 10/11 anonim ***** válasza:
mert nem keresel egy évben eleget
2020. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!