Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan népszerű az a...

Simon Petrikov kérdése:

Miért olyan népszerű az a gondolat, hogy nem csak akkor vagy rasszista, hogyha utálod vagy félsz a feketéktől, hanem akko is, hogyha nem segítesz nekik a jellemzően csak feketéket érintő problémáikkal?

Figyelt kérdés
Engem soha sem fognak ezek a problémák érdekelni (se más rasszokra jellemző problémák), akármit is mondanak.

2020. márc. 16. 13:46
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#20:

Ezzel a válaszoddal amúgy leírtad, hogy SJW-k (tisztelet a kivételnek) rasszisták.

2020. márc. 16. 21:40
 22/23 anonim ***** válasza:

"Az averzív („idegenkedő”) rasszizmusra az jellemző, hogy a rasszista személy nem akar rasszista lenni, de mégis idegenkedik a számára ismeretlen, vagy a köztudatban megbélyegzett csoportoktól."

A legtöbb ember erősen idegenkedik más csoportoktól.

Leginkább a nem fehérek...

"A modern rasszizmus magába foglalhatja a más „kultúrákkal” szembeni megkülönböztetést is."

A kultúrák valóban hatással vannak. Pl. a cigányság ca. 99%-a nem asszimilálódik a magyarságba. A bűnözés nagyságrendekkel nagyobb, a tanulási hajlandóság nagyságrendekkel alacsonyabb. Vannak csak rájuk jellemző tulajdonságok. Bár nem tudom, mennyiben genetika, és mennyiben kultúra a felelős a viselkedésért.

2020. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

20

Akkor -ha elfogadjuk, amit rasszizmusként definiálsz-, akkor a zsidók lennének az eredendően rasszisták?

És Mohamed hívői is rasszisták lennének.


Hát, nem is tudom.

2020. márc. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!