Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az átlagos életszínvona...

Milyen az átlagos életszínvonal Portugáliában? Tényleg semmivel sem jobb, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ott is baromi sokáig diktatúra volt, ami miatt az ország elszigetelődött (még sokkal jobban, mint Magyarország a szocializmus alatt, hiszen nekünk ott volt a keleti blokk), viszont ott másfél évtizeddel korábban kiépült a demokrácia, ráadásul 1986 óta EU-tagok is. A spanyolok pl. az EU-tagság óta nagyon sokat fejlődtek, ha jól tudom.

Portugáliáról viszont sok helyütt olvasom azt a véleményt, hogy az életszínvonal gyakorlatilag azonos a magyarországival. Ha mondjuk leszűkítjük és Budapestet hasonlítjuk Lisszabonnal, akkor is hasonló eredményeket kapunk?


2020. márc. 21. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Minimálisan még jobb Portugália, de mivel egy eléggé semmirekellő ország, így az összes kelet-európai állam szép lassan megelőzi.
2020. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Miert lenne mar3semmirekello?
2020. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Itt élek,kérdezz nyugodtan.

Szerintem a portugál vidék kicsit szegényebb mint a magyar ,viszont Lisszabon talán egy picit jobb mint Budapest.

Életszínvonal tekintetében nagyon azonos a két ország és Portugáliából is sokan mennek külföldre.

2020. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha Portugáliába szeretnél költözni akkor úgy nem ajánlom mert kb ugyanúgy fogsz élni mint Magyarországon.

Spanyolország minden szempontból sokkal jobb választás.

2020. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy valszeg itt Portugáliában sem fogsz nagyon sokkal többet keresni mint Magyarországon, bár függ attól, hogy milyen munka, informatikusként azért itt is jól el lehet éldegélni. Az éghajlat, a klíma, időjárás sokkal jobb, meg szerintem menőbb, van tengerpart, mediterrán laza életérzés, jó kaják, a portugál nyelv különleges és szerintem a csajok is dögösebbek, könnyűvérűek itt, mint otthon.

2014 óta élek itt Lisszabonban.

2020. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kürasszír ***** válasza:
100%

Kérdező, Portugália egyáltalán nem volt elszigetelt az jobboldali diktatúra, az Estado Novo (Új Állam) alatt.


A jobboldali diktatúra nyugatbarát politikát folytatott, a II. világháború előtt elsősorban Nagy-Britanniára támaszkodott, azután pedig az Amerikai Egyesült Államokra.


Portugália 1949-ben alapító tagja volt a NATO-nak, a Marshall-tervből is részesült.

2020. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Portoban élek,Szegeden kb hasonló életszínvonalon éltem

Spanyolország minden szempontból jobb mint Portugália

2020. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!