Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német átlagos életszínvonal...

A német átlagos életszínvonal magasabb, mint a francia?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy nincs jelentősebb különbség a két ország között, de pl. HDI (emberi fejlettségi index) szerint Németország a 6., míg Franciaország csak a 20. ország.

Ha a vásárlóerő-paritás szerinti egy főre eső GDP-t vesszük figyelembe akkor pedig Németország a 17. (43 475 USD/fő), míg Franciaország a 26. (39 813 USD).

Azt olvastam több helyen is, hogy Franciaország egy ideje erőteljesen hanyatlik, elszegényedik (Németország viszont tartja magát).

Franciaországot jól ismerők! Ezt ti is hasonlóan látjátok?


2015. márc. 15. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem, nincs nagy különbség a kettő között.
2015. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben az az érdekes, hogy a Wikipédián - bár 2008-as adat - mindkét mutató magasabb a franciák esetében. Akkor ezek szerint a németek sokkal jobban jöttek ki a válságból, amennyiben friss az általad közölt adat. Plusz még azt sem értem, miért csökkent mindkét ország GDP-je.


De egyébként az életszínvonal nem csak ettől függ. Magyarországon például jóval meghaladja a hazai termék növekedése a uniós átlagot, de azért mégsem nőtt az életszínvonal - legalábbis felénk nem.

2015. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!