Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Természetes vagy természet...

Természetes vagy természet ellenes az életszínvonal növekedés és "fejlődés" az egyesek által sokat példálózott Romániában?

Figyelt kérdés

"A bezzeg Romániában..."-ozók mit szólnak ehhez?

Csak egy kicsi vékony hártya az amit élvezni tudnak abból az életszintvonalból és azokból a javakól amit elértek:

https://www.youtube.com/watch?v=I7kYYN5EF7s


A többiek véleményére is kíváncsi vagyok.



2020. ápr. 26. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég ízléstelenül néz ki az a falu.

Nincs semennyire sem egységes utcakép.



Hasonló jelenséget, bár nem ilyen ízléstelen formában, Magyarországon is látsz.Különösen az osztrák határhoz közeli településeken.


Új építésű családi házak, két fiatal, drágább autó....stb


Volt egyetemen, egy szaktársam, az apja hentes Ausztriában, de sok-sok éve, ennek megfelelően elég sokat keres.A csaj diplomaosztója egy új autót kapott.



Mondjuk, szerintem ez a normális életszínvonal.

2020. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elég szélsőséges szerintem: az év nagy részében üres házak, szinte üres település a nyár 1-2-3 hetére szabadságolni hazatérő lakosok.


Míg egy Osztrák határ melleti nyugat magyarországi településre szinte minden hónapban egyszer kétszer, haza tud jönni a lakos aki mondjuk Ausztriában keresi a kenyerét.

2020. ápr. 26. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem néztem végig és nem biztos, hogy értem, mit akarsz kérdezni, de pl. Budakalász egyes részei is kicsit más, de hasonló újgazdag stílusban épült "csodás" családi házakkal lett tele az elmúlt 1-2 évben. És gondolom, van még pár ilyen utca Magyarországon és a környező országokban.
2020. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából azt, hogy milyen tájidegen formavilágot és építkezésmódot is hoz maga után az a dolog amit amit a külföldi munka során felvett ízlésforma és a romános túlcsicsáskodás magával hoz, ami néha felesleges és erőfforáss pazarló nagyzolásba csap át.
2020. ápr. 26. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég ízléstelen,nekem már nagyon csicsás.

Amúgy nyilván ilyen házak mindenhol vannak

2020. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemrég láttam egy angol sky news interjút amiben ami kelet európai térség elmúlt 10 éves kiugrasszeru fejlődéséről beszélnek. Lengyel magyar és román politika ki is használja ( Magyarország jobban teljesít) ez a fejlődés az egész térségben igaz, de lokális jellegű. Ugyanúgy vannak körzetek amik fejlődnek, vannak amik hanyatlanak.
2020. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!