Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol jobbak az életkilátások...

Hol jobbak az életkilátások egy átlagember számára, Portugáliában vagy Magyarországon? Melyik gazdaság az erősebb?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha eltakarítjuk a fideszt akkor Magyarországon, ha hagyjuk őket, akkor Portugáliában.
2019. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A vásásrlóerőhöz mért egy főre jutó GDP nagyon közel van a két ország esetében. 2019-ben talán egy hajszállal jobbak vagyunk, a következő években várhatóan fölényben leszünk. Fogyasztás tekintetében Portugália helyzete 2019-ben némileg előnyösebb, előnyök várhatóan csökken a következő években.
2019. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Portugália még mindig jóval előrébb jár, mint mi. A csehek előzték be őket.

2019. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Winni Spinzo ***** válasza:
17%
A gazdasági erősődésre legerősebben ható tényezők a dogmák/ideológiák hajrá. Üdvözlettel a technokrácia korszakalkotó szellemének zárlatos záptájosá
2019. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Winni Spinzo ***** válasza:
0%
Van egy egyenletem a saját biztonságomra. Kvantum számold ki zolika
2019. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Winni Spinzo ***** válasza:
8%
:)
2019. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
85%

Sokáig egyértelmű volt hogy Portugália. Nyugat-Európai ország, igaz azok közül szegényebb.


Ma már Magyarország sokkal jobban áll gazdaságilag mint pár éve. Kelet-Európa EU tagállamai is általában jól teljesítenek.


Ma munkanélküliség és több más szempont alapján is Magyarország bőven jobb.


Pár éve még ezt nem sokan hitték volna el, hogy egyszer így lesz.

Politikai okokból ezt vannak akik tagadják, félremagyarázzák, de azt most hagyjuk mert az nem számít, az már egy más kérdés.



Természetesen én gazdasági szempontokról beszéltem, a kérdés us erről szólt.


Ha mentalitás, életkedv, klíma, stb szempontok szerint nézzük persze egy mediterrán ország sokkal jobb mint Magyarország.

2020. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólóval értek egyet,mindkettőben éltem.


Lehetőségekre és városokra szerintem Magyarország jobb egy hangyányival.

Életkedvre,nyugodt hangulatra viszont Portugália sokkal jobb.


Igazából életszínvonalra,lakhatásra,kilátásokra nagyon hasonló országok szóval így nem tudnám őszintén azt mondani,hogy ez vagy az jobb.


Talán úgy fogalmaznék,hogy pl Pesten vagy Győrben jobb lehetőségeket lehet csinálni mint pl Bragaban vagy Lisszabonban viszont a borsodi stb roma vidék lepukkantabb mint Portugáliának a spanyol határhoz közeli semmi közepe szerű helyei.

2020. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!