Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A rasszizmus miért téves...

A rasszizmus miért téves gondolkodás?

Figyelt kérdés

Nem helyes általánosítani, prejudikálni.

Azonban a világ sokkal bonyolultabb ennél. Vannak pl. homogénebb, és vannak változatosabb kultúrák, népek. (Azaz van, ahol 10% hordoz egy tulajdonságot, míg máshol mondjuk 90.) Egy kannibál törzs esetében pl. ajánlott, sőt létfontosságú prejudikálni, általánosítani, míg a svájciak nagyon változatosak. A kultúrák különbözőek, vannak fejlettebbek és nagyon fejletlenek is. Az emberi tulajdonságok több módon jönnek létre, kultúra, genetika, szocializáció, minták, egyes események, döntések, stb. Nem a liberális eszme szerint, hogy mindenki egyenlő, és az eloszlás mindenhol ugyanolyan.



2020. máj. 25. 10:00
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
A magyarok között is van, aki bunkó, aki szemetel, rombol, lop, csal, hazudik, sőt gyilkol. Csak azért, mert pl. a miniszterelnök és a miniszterek gátlástalanul lopnak, hazudnak, csalnak, még nem jelenti azt, hogy minden magyar ezt teszi. Ugyanígy levonni következtetést néhány tucat ember viselkedéséből többmillió emberre, eléggé... finoman fogalmazva tudatlanságra vall.
2020. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
41%
#41 Valóban. csak azért mert te ennyire sötét vagy még nem lesz mindenki más is ilyen. Nem is gondoljuk így, nyugi.
2020. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
27%

#41

Mielőtt átköltöztünk a Sámsoni útra, előtte egy lakótelepen laktunk, és a legnagyobb gond a vasárnapi falfúrásokkal volt, de az is rendeződött.

A tábor mellett meg nem volt olyan hét, hogy ne háborodtunk volna fel valamin. Inkább az vall tudatlanságra, ha valaki úgy mosdat másokat, hogy egy percig nem élt a közelükben. Ismerd el, hogy besültél és ennyi. Nem kell hozzá a piruett.

2020. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted, mivel a tábor közelében azt tapasztaltad, amit és előtte egy panelben semmi gond nem volt, ezért az összes más kultúrájú ember, legfőképpen ha fekete vagy arab, ugyanolyan, mint amilyennek te azt a néhányat tapasztaltad? És én "sültem be"? Hááát... elismerem, ilyen értelmes, megdönthetetlen érvekkel teli, tájékozott, rasszizmustól mentes, különböző kultúrákban tájékozott, világot látott emberrel, mint te, valóban nem tudok vitatkozni.
2020. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
37%

#44

Csak megsúgom, hogy a világon minden nép rasszista. Azok a bunkók is akik a tábort lakták. Emiatt rám hatástalan, ha valaki lemegy egy olyan szellemi mélypont alá, amikor a legjobb érve a rasszizmus szó hajtogatása :)

Tudom, hogy nem minden ember egyforma, de a tapasztalataim, és mások tapasztalatai is azt mutatják, hogy mindenki éljen a saját népével egy fedél alatt, abból KEVESEBB, jóval KEVESEBB konfliktus van.

Aki ezt nem éri fel ésszel, az valószínűleg egy olyan burokban élt, ahová semmi negatív tapasztalat nem jutott át. Ez viszont szánalmas.

2020. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
31%
Rasszista nép?? Hát bevallom olyat még nem hallottam, hogy egy nép rasszista, csak olyat, hogy egyének. Szerintem a magyar nép se rasszista, csak pl. te vagy rasszista meg a haverjaid, meg még pártízezer ember, de nem a teljes magyar nép vagy a német nép, vagy a dán nép, stb. Újra bebizonyosodott, hogy az én tudásom nem érhet fel a tiédhez, úgyhogy hagylak is gyűlölködni továbbiakban magadban.
2020. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
56%
#46 Na mondj egy olyan nyugati országot, ahol még a kedves migráncsok sem rasszisták. Na turbótoleránskodj magadban.
2020. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem téves. Evolúciós szempontból is előnyös.
2021. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

"A neandervölgyi kihalásában fontos szerepet játszott hogy a homo sapiens a különbözősége miatt módszeresen irtotta, részben asszimilálta."


Honnan a francbol szeded ezt a marhaságot?

Időgéppel visszamentel es megnézted? Ugyanis semmilyen bizonyiték nincs erre.

2021. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!