Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A rasszizmus miért téves...

A rasszizmus miért téves gondolkodás?

Figyelt kérdés

Nem helyes általánosítani, prejudikálni.

Azonban a világ sokkal bonyolultabb ennél. Vannak pl. homogénebb, és vannak változatosabb kultúrák, népek. (Azaz van, ahol 10% hordoz egy tulajdonságot, míg máshol mondjuk 90.) Egy kannibál törzs esetében pl. ajánlott, sőt létfontosságú prejudikálni, általánosítani, míg a svájciak nagyon változatosak. A kultúrák különbözőek, vannak fejlettebbek és nagyon fejletlenek is. Az emberi tulajdonságok több módon jönnek létre, kultúra, genetika, szocializáció, minták, egyes események, döntések, stb. Nem a liberális eszme szerint, hogy mindenki egyenlő, és az eloszlás mindenhol ugyanolyan.



2020. máj. 25. 10:00
1 2 3 4 5
 31/49 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%
Nem tévedek, nézz utána a pontos fogalommeghatározásoknak.
2020. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%
30 "Egyszerűen, csak tapasztalatokon alapuló ellenérzés." Szóval amikor a magyarok jó része gyűlöli az arabokat, a feketéket, a pirézeket, akkor az "tapasztalatokon alapul"? Hány arabot, feketét látott az átlagmagyar életében? A falusi bélabácsik meg marinénik, akik legjobban félnek, hogy megerőszakolják és felrobbantják őket a feketék, azok hány feketét láttak életükben? Hol van a tapasztalat?? A rasszizmusnak semmi köze a tapasztalathoz. A legtöbb rasszista Mo-n és külföldön is, max. TVben látott feketét, arabot vagy bármilyen más idegent, akit gyűlöl.
2020. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

"Hány arabot, feketét látott az átlagmagyar életében?"


Akik egy tábor közelében laktak, azok sokat. Pl a debreceniek. Na ők tudták, hogy nem könnyű velük, tele voltak a helyiek panaszokkal.

2020. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
71%

#32 Igen ostoba megnyilvánulás ez. nem kell mindent személyesen megtapasztalni ahhoz hogy lehessen tudása, ismerete róla az embernek - tudod ezt hívják tanulásnak, amikor megismered MÁSOK tapasztalatait, vagy megismered azokat a dokumentumokat, tényeket, eseményeket, amik már megtörténtek és ez alapján alakítasz ki véleményt.

Ha soha nem ettél mérget, nem ittál hypót, akkor nem tudod hogy az neked rossz? Ha soha nem mart meg kígyó, akkor nem fogsz tartani tőle? Ha soha nem zuhantál ki a tizedikről, akkor nem tudod hogy abba belehalnál és nem teszel meg mindent azért, hogy ne is történjen meg?

Megtanulod, hogy nem sétálsz be az autópálya közepére forgalomban, nem ölsz embert, nem ugrasz felhevült testtel a hideg vízbe stb. stb. Egyikkel sem lesz személyes tapasztalatod, mert ha megtapasztalod, akkor már vége!

2020. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%

33: te nem vagy debreceni. Akik állítólag tele voltak panaszokkal, érdekes módon ezeket a panaszokat magukban tartották. Pedig kíváncsi lennék vajon milyen panaszokkal voltak tele.


34: te komolyan ilyen értelmes vagy, vagy csak tetteted?? Nehéz elhinni, hogy valaki összehasonlít mondjuk 1 millió különböző embert 1 millió különböző hipóval. Az egyik hipó ugyanolyan, mint a másik. Az egyik ember meg nem ugyanolyan, mint a másik, hiszen te se vagy ugyanolyan, mint a többmillió másik. Vagy szerinted igen?

Elképesztő, hogy a hipót meg az autópályán közlekedést hasonlítod az emeberekhez és az is, hogy amit valaki mond neked egy másik emberről, azt te gondolkodás nélkül elhiszed, az meg pláne, hogy egy, vagy száz emberről következtetést vonsz le többmillió másikra és azt hiszed, hogy mind ugyanolyan. Szerinted minden magyar ugyanolyan? Minden fehér ugyanolyan? Minden európai ugyanolyan? Nem? Akkor miért ugyanolyan minden fekete, minden muszlim, minden cigány, minden nem-európai, minden nem-magyar?

2020. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

35

Debreceni vagyok, és a helyiek panaszai gyakori témák voltak a helyi sajtóban. Végül akkora lett a közfelháborodás a migrik viselkedése miatt, hogy megoldás kellett a tábor okozta problémákra.

Ha megnyugvást hoz számodra, 10 percnyi sétára lakom a valamikori tábortól.

2020. jún. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Debreceni vagy, de neked mégse volt semmilyen panaszod a "migrikre", csak olvastad a felháborodott véleményeket a sajtóban. Érdekes...
2020. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
63%

37

Ilyet nem írtam, hogy nem volt panaszom. Részt vettem azokon a demonstrációkon, amiket annak idején a Jobbik szervezett lakossági nyomásra a táborhoz, részt vettem a fórumokon is, ahol felszólaltam a körülmények miatt.

Elég bölcsen osztod az észt, ahhoz képest, hogy életedben nem volt a közeledben tábor.

2020. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ha volt panaszod, akkor miért nem írod le mi volt a gondod, miért másokra hivatkozol, hogy a "debreceniek", "ők"? Miért nem azt írod, hogy "nekem az volt a bajom, hogy"?
2020. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

#39

Mert nem csak nekem volt panaszom, hanem másoknak is. Szinte minden környéken élőnek, vagy az arra áthaladóknak.

Személy szerint az volt a gondom, hogy:

-teleszemetelték a környéket

-letörték a gyümölcsfáink ágait

-éjszaka hangoskodtak (ha valaki rájuk szólt, akkor ment a lökdösődés)

-A kerékpárúton nem tértek ki nem csak a bicajosok elől, de a babakocsit toló anyák elől sem

-A táborban kapott tisztasági csomagokat és konzerveket árúlták az arra elhaladóknak. Akinek nem kellett azokra mindenféle jelzőt mondtak arab-angol keveréknyelven. Előfordult, hogy ezért a szomszédot le is köpték, mert nem vásárolt.

-A gyufát az húzta ki, amikor valami vallási agybaj miatt egymásnak estek, és kiverekedték magukat a járókelők közé, felborították a kukákat és fel is gyújtották őket, az arra elhaladó autókat pedig megdobálták.

-Sőt a tábor vezetősége is kifogásolta, hogy a vizesblokkokat és bútorokat heti rendszerességgel tették tönkre, ha nem tetszett nekik valami.


Elégedett vagy? Ezekkel a problémákkal nem csak én szembesültem, hanem minden környéken lakó.

2020. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!