Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » George Floyd ügyben nem látok...

George Floyd ügyben nem látok rasszizmust. Hol van?

Figyelt kérdés

Az a rasszizmus, hogy fehér járőröket küldtek? Ha fekete járőr fojtotta volna meg, akkor rendben lenne? Én azt veszem észre, hogy a világ módszeresen összekeveri a rasszizmust és a rendőri túlkapást. Ezt miért kell csinálni? Ha bármilyen konfliktus történik, akkor egyből előhúzzuk a rasszista kártyát. Például a deák téren is, ahol utólag kiderült, hogy nem is cigány az elkövető, de addig is mindkét oldal csőcselékének volt lehetősége vinnyogni.


Én megnéztem a videókat, a rendőri túlkapás sem egyértelmű a felvételen (mert nem vagyok sem orvos sem rendőr és nem tudom, hogy ez a hatástalanítás okozhat-e fulladást), rasszizmust meg aztán végképp sehol. Nem tudom, hogy a 2 fehérből, 1 mexikóiból és 1 kínaiból álló négyes közül (akiknek a főnöke fekete) melyik követett el rasszizmust.


Kérlek mondjátok már el nekem, akit számtalanszor megvertek a cigányok azért mert magyar vagyok, számtalanszor szidalmaztak a románok azért, mert hazátlan vagyok, hogy hol an ebben az ügyben a rasszizmus?


Én csak annyit látok, hogy a fekete fosztogatókkal nem csinál semmit a rendőrség. Akkor a fehér fosztogatókkal mit csinálnak? Megkínálják őket teával?



2020. jún. 5. 02:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%

A felvételeken látszik a "befolyásoltsága". Vagy drog, vagy alkohol. Ezért is ült le a földre.

Az első vizsgálat szerint opiátot, fentanylt mutattak ki a véréből. 80-100-szor erősebb mint a morfium, 50-szer erősebb, mint a heroin. Szintetikus ópiát, a korábban heroint használók gyakran túladagolják, s euforiát, rohamokat, hányást, ájulást, halált okoz.

2020. jún. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%
Fentanyl: egyes országokban orvosi célból, rendkivűl kis adagban végső stádiumú rákos betegek fájdalomcsillapítására használják.
2020. jún. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

Miért vették ki a kocsiból, hogy aztán a nyakán térdeljenek 8 percig, tudván, hogy rosszul van?


Azért sejtenek sokan rasszizmust az eset mögött, mert egyszerűen nem áll össze a kép.


Miért mond az egyik halottvizsgáló emezt, a másik meg amazt? Mi alapján hisznek az emberek az egyikben és a másikban?

2020. jún. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
76%

Az alapján kiáltanak rasszizmust, hogy sokkal gyakrabban halnak bele rendőri intézkedésbe fegyvertelen feketék, mint fehérek.


Az ügy és a tüntetések nem Floydról szólnak, csak épp most az ő esete váltotta ki.

2020. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%

"felvételeken látszik a "befolyásoltsága". Vagy drog, vagy alkohol. Ezért is ült le a földre."


Persze, előtte nem akart leülni, amikor hamis pénzzel akart fizetni.:D

Hihetetlen, hogy még mosdatnak egy bűnözőt.

2020. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

"rasszizmust, hogy sokkal gyakrabban halnak bele rendőri intézkedésbe fegyvertelen feketék, mint fehérek."


Tudod ez van akkor, ha egy adott népcsoport többet bűnöz.

Ez nem rasszizmus, hanem maguknak köszönhetik.

2020. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
74%
Semmi rasszizmus nincs benne. A média állítja be úgy, hogy a négerektől megint kiprovokálja a randalírozást.
2020. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%

Rasszizmus csak akkor történik, ha az elszenvedője fekete. Ha fehéret ér ilyen dolog, akkor a mostani ordibálók csendben vannak. Ennek az ügynek sincs rasszista áthallása.

Azon is el lehet gondolkodni, hogyha egy bűnöző fekete megöl egy fehéret, akkor milyen törvényeket is tart be közben?

2020. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%
Teljes mertekben egyet tudok erteni veletek... Borzalmas ez a provokacio, ami kint folyik...
2020. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

A hivatalos orvosszakértő fentanylt mutatott ki a véréből. A család által megbízott szerint tiszta volt.

Az eladó szerint szörnyen részeg volt ("awfully drunk").

Az anyja szerint azért állt ellen, hogy besegítsék a járőrkocsi hátsó ülésére, mert "klausztrofóbiás volt, aki még a saját kécsijába nyitott ablakkal, egyedül sem tudott beszálni".

Előtte a saját kocsijából rángatták ki, amiben hárman ültek. A rendőrök felszólításara ketten kiszáltak, egyiket elengedték, másikat kikérdezték. Őt, a sofőrt úgykellett kirángatni.

2020. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!